Харків - лідер в Україні з реалізації житлових програм
10 липня 2017 16:36 Економіка
Харків - лідер в Україні з реалізації житлових програм Харків є лідером з розвитку і реалізації програм житлового кредитування в Україні.

До такого підсумку прийшли на засіданні наглядової ради Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», яке пройшло в Києві 7 липня. У засіданні, яке було присвячене 25-річчю фонду, взяли участь народні депутати України, представники обласних державних адміністрацій, міські голови, заступники мерів міст України, директори регіональних управлінь Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а також представники Асоціації міст України.

На заході обговорювалися організаційні питання, а також підводилися підсумки роботи Держфонду за 2016 рік. Також присутні обговорили перспективи розвитку житлових програм в Україні та розповіли про роботу в цьому напрямку у своїх регіонах.

Місто Харків на засіданні представляв заступник Харкывського міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв. За його словами, всього з 2011 року в Харкові пільговими житловими програмами скористалися 387 сімей. Тільки цього року завдяки підтримці міста житлові умови поліпшили 30 сімей.

В ході його виступу було зазначено, що Харків є безперечним лідером з розвитку і реалізації житлових програм в Україні. За результатами цієї роботи Харківський міський голова Геннадій Кернес був нагороджений Подякою голови Асоціації міст України за плідну співпрацю з Держфондом сприяння молодіжному житловому будівництву в реалізації міських програм. У свою чергу Михайло Фатєєв вручив голові правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергію Комнатному Почесну грамоту виконавчого комітету Харківської міської ради.

Зазначимо, на сьогоднішній день в Харкові працює Міська цільова програма молодіжного житлового кредитування, якою можуть скористатися молоді люди (не тільки сімейні пари) у віці до 35 років. В рамках цієї програми можна взяти на покупку житла пільговий кредит. Якщо у молодої сім'ї одна дитина, то видається безвідсотковий кредит. Якщо в родині двоє і більше дітей, то 25-50% тіла кредиту погашається за кошти з міського бюджету. Крім того, в Харкові діє Міська цільова програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2020 роки. Вона складається з трьох напрямків: надання бюджетної підтримки в розмірі 50% на будівництво житла, кредитування учасників бойових дій в зоні проведення АТО, а також пільгове кредитування з міського бюджету працівників бюджетних установ та комунальних підприємств, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. За словами Михайла Фатєєва - це унікальна на сьогоднішній день в Україні програма, яка дозволяє скористатися практично безвідсотковим кредитом терміном до 15 років працівникам бюджетної сфери міста та викладачам харківських вишів.


Друкувати
Останні новини