Геннадій Кернес: Пам'ятник Леніну буде відновлений на тому ж місці
29 вересня 2014 16:32
Геннадій Кернес: Пам'ятник Леніну буде відновлений на тому ж місці Пам'ятник Леніну, зруйнований напередодні в Харкові, буде відновлений на пл. Свободи на тому ж місці.
Про це сьогодні, 29 вересня, під час брифінгу заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес. 

«Я дуже шкодую, що не зміг вчора бути присутнім на площі, щоб зупинити те беззаконня, провина за яке лежить на совісті губернатора Ігоря Балути. Також там бігала і раділа Інна Богословська... Скажіть, які можуть бути повноваження у губернатора підписати розпорядження на знесення монумента, якщо цей пам'ятник знаходиться на балансі КП «Харківзеленбуд», і ми виділяємо гроші на його утримання? Позиція, зайнята губернатором, спрямована не на збереження миру в місті, а на розпалювання конфлікту. Розгойдувати ситуацію в Харкові вигідно тим, хто влаштував цей цирк. За моєю інформацією, більшість там була приїжджих, вони діяли сміливо, ними керували. Тут іде така гра на грані фолу, кожен хоче показати свою значимість», - підкреслив Геннадій Кернес. 

За його словами, міська влада готує заяву до правоохороних органів, щоб ті, хто зруйнував пам'ятник Леніну, були знайдені. 

«Сьогодні міліція має показати свій професіоналізм і встановити винних, адже на площі є багато веб-камер. Нехай виявлять тих, хто взяв ножівку в руки, мотузку. Адже як можна в центрі європейського міста зруйнувати пам'ятник, а міліціонери стоять і абсолютно не реагують? Як тільки все це почалося на площі, я дзвонив і Балуті, і начальнику обласної міліції Анатолію Дмитрієву, але вони трубку так і не взяли, вони робили свою справу. Шкода, що так сталося. Враховуючи, що пам'ятник Леніну був встановлений до 300-річчя Харкова, я обіцяю всім харків'янам, яких обурила ця ситуація, що ми знову установимо цей монумент на тому ж постаменті, щоб відновити історичну пам'ять і архітектурний вигляд міста Харкова», - заявив міський голова. 

За словами Геннадія Кернеса, комунальні служби міста не вивозили з пл. Свободи залишки зруйнованого пам'ятника: його фрагменти були знайдені потім в облавтодорі і на заводі ім. Малишева. Зараз харківський скульптор Олександр Рідний займається оцінкою всіх ушкоджень, щоб зробити висновок про те, чи можна відновити монумент.

«Якщо не вийде відновити, то будемо робити з нуля», - повідомив Геннадій Кернес.
Друкувати
Останні новини