Присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові.

Про здійснення заходів, пов’язаних із проведенням громадського обговоренняПовідомлення про проведення громадського обговорення у формі електронної консультації з питання присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові.

 1. Об’єкт права власності якому пропонується присвоїти ім’я фізичної особи – проспект Петра Григоренка у місті Харкові.

 2. Формою цього громадського обговорення є електронна консультація на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету https://www.city.kharkov.ua.

 3. Необхідність громадського обговорення цього питання обумовлена надходженням до Харківської міської ради пропозицій від ветеранських організацій міста Харкова щодо повернення історичної назви проспекту в місті Харкові імені Маршала Жукова та з метою залучення представників громадськості до розгляду зазначеного питання, на виконання вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
  Обґрунтуванням ветеранських організацій міста Харкова такої пропозиції є історичні події, в яких приймав Г.К. Жуков та які пов’язані з його ім’ям. У роки Другої світової війни Г.К. Жуков брав безпосередню участь у звільненні від нацистських окупантів Східної, Центральної та Західної України, командував військами Першого Українського фронту. Воєначальник бував у Харкові кілька разів як до Другої світової війни, в ході війни і після неї. День нашого міста відзначається як завершення Курсько-Бєлгородської наступальної операції - визволення Харкова, яке ознаменувало найбільша подія - завершення корінного перелому в ході цієї самої кровопролитної війни в історії людства.
  Також згідно з міжнародними актами Україна взяла на себе зобов’язання вшановувати та увічнювати пам’ять учасників та жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

 4. Пропозиції щодо присвоєння юридичній особі (проспект Петра Григоренка) імені фізичної особи (Маршала Жукова) внесені ветеранськими організаціями міста Харкова.

 5. Організатор громадського обговорення передбачений п.7 ч.1 ст. 7 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

 6. Для подання пропозицій (зауважень):
  Поштова адреса: майдан Конституції,7, м. Харків, 61200.
  Електронна адреса: kanc@city.kharkov.ua.
  Номер телефону: (057) 760-73-69.
  Строк подачі пропозицій (зауважень) – до 18.12.2019 включно.

 7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за яким можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Майдан Конституції, 7, м. Харків, 61200. Електронна адреса: kanc@city.kharkov.ua Номер телефону: (057) 760-79-68.

 8. Відповідальною за проведення громадського обговорення визначено Чечетову-Терашвілі Тетяну Михайлівну – заступника міського голови – керуючого справами виконавчого комітету міської ради.

 9. Звіт за результатами громадського обговорення та узагальнені пропозиції (зауваження), отримані у ході проведення громадського обговорення, будуть оприлюднені не пізніше 01.01.2020 на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету https://www.city.kharkov.ua.
Строк подачі пропозицій (зауважень) з 19 листопада 2019 по 18 грудня 2019
 • Статистика
 • Підтримка
  Підтримую: 67%
  Не підтримую: 33%
 • Кількість
  5475


Звіт
про результати громадського обговорення з питання присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові


Організатор громадського обговорення передбачений п.7 ч.1 ст. 7 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Відповідно до Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 24.10.2012 № 989, згідно з розпорядженням Харківського міського голови від 15.11.2019 № 153 «Про здійснення заходів, пов’язаних із проведенням громадського обговорення» з 19.11.2019 по 18.12.2019 включно проведено громадське обговорення у формі електронної консультації з питання присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові.

На офіційному веб-сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету https://www.city.kharkov.ua взяло участь у громадському обговоренні 5475 осіб. У формі електронної консультації:

 • 3668 осіб (67%) підтримало пропозицію;
 • 1807 (33%) – висловилися проти.

Кількість поданих окремих пропозицій – 22.

На електронну та поштову адреси, зазначені у повідомлені, надійшло 125 листів.

За результатами узагальнення всіх поданих пропозицій щодо присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка на підтримку висловились 11193 особи, що становить 86,1%, проти – 1807 осіб (13,9%).

Результати громадського обговорення з питання присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові разом з окремими пропозиціями спрямовані до Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради для подальшого розгляду в установленому порядку.Пропозиції (зауваження), отримані у ході проведення громадського обговорення з питання присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка в місті Харкові.


На офіційному веб-сайті Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету https://www.city.kharkov.ua взяло участь у громадському обговоренні 5475 осіб. У формі електронної консультації голосування:

 • 3668 осіб (67%) підтримало пропозицію;
 • 1807 (33%) – висловилися проти.

На електронну та поштову адреси, зазначені у повідомлені, надійшло 125 листів.

За результатами узагальнення всіх поданих пропозицій щодо присвоєння імені Маршала Жукова шляхом перейменування проспекту Петра Григоренка на підтримку висловились 11193 особи, що становить 86,1%, проти – 1807 осіб (13,9%).

Кількість поданих окремих пропозицій – 22:

 • Замість пам'ятника Жукову, що знаходиться на проспекті Григоренка, встановити пам'ятник Григоренку
 • Стадионный проспект
 • повернути проспекту історичну назву - "вулиця Стадіонна".
 • За – 2 пропозиції
 • Повернути початкову назву - вулиця Стадіонна
 • на проспекті Григоренка, встановити пам'ятник Григоренку, відхилити пропозиції ветеранських організацій
 • назвать STADIUM avenue!!!
 • Повернути проспекту історичну назву "вулиця Стадіонна" або " Стадіонний проскект ".
 • Проспект Кернеса
 • Я против П.Григоренко уже за то что уехал жить в другую страну. Я за маршала Жукова.
 • Категорично проти повернення ім. Жукова.
 • Повернути проспекту Григоренка/Жукова історичну назву вул. Стадіонна, або проспект Стадіонний.
 • Залишити проспект Григоренка, ця людина не має плям в репутації, пов'язана з Україною і Харковом.
 • Проспект Перемир' я
 • Проспект Позитиву
 • Проспект Бандеры
 • Голосовалка левая, голоса не засчитываются. Спасибо!
 • Проспект Стадионный
 • Стадионный проспект.
 • Вагаюсь із відповіддю
 • Пропоную обирати назви вулиць пов'язанi не з iсторичними подiями, а з географ.полож., тощо.