Звіт про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради в 2015 році
24 лютого 2016 11:34 Місто
Звіт про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради в 2015 році

ВСТУП

Звіт про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради в 2015 році підготовлений відповідно до вимог п. 6 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Харківської міської ради 7 скликання і розпорядження міського голови від 10.12.2015 № 144.

Щорічні звіти про діяльність виконавчих органів є підтвердженням неухильного дотримання основних принципів місцевого самоврядування, нормою відносин між міською радою з її виконавчими органами та територіальною громадою міста.

Зберігається тенденція загальних і узгоджених дій міської ради, її виконавчих органів, комунальних підприємств та громадськості для спільного вирішення соціально-економічних проблем міста, підтримки його стійкої життєдіяльності.

Діяльність виконавчих органів міської ради здійснюється відповідно до Конституції України, Європейської хартії про місцеве самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативних актів. Місцеве самоврядування здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; об'єднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної, фінансової та матеріальної самостійності в межах повноважень; підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

Виконавчі органи Харківської міської ради забезпечують організацію виконання рішень, прийнятих міською радою та її виконавчим комітетом, програм і заходів, що забезпечують соціально-економічний розвиток міста. Фахівцями структурних підрозділів міської ради забезпечується діяльність ради та виконавчого комітету: організація проведення сесій, засідань депутатських комісій і виконкому, підготовка для їх проведення необхідних матеріалів, їх юридичний супровід; здійснюється розгляд звернень громадян та надання жителям міста адміністративних послуг (видача довідок, дозволів, погоджень тощо.).

До виконавчих органів міської ради відносяться його виконавчий комітет, департаменти, управління, відділи, адміністрації районів та інші створені радою виконавчі органи. Виконавчі органи здійснюють свою діяльність, керуючись Положеннями про департаменти, адміністрації районів міста та інші виконавчі органи, в яких чітко визначено мету і завдання конкретного виконавчого органу, його функції відповідно до завдань і повноважень, структура, керівництво, схема взаємодії з іншими підрозділами.

Діяльність Харківської міської ради та її виконавчих органів спрямована на створення гідних умов для життя мешканців міста Харкова, захист їхніх інтересів, прав і свобод. Відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчі органи міської ради підконтрольні і підзвітні міській раді, а з питань здійснення делегованих їм повноважень - також підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.

Звіт про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради в 2015 році підготовлений Департаментом економіки та комунального майна на основі аналізу, обробки та узагальнення матеріалів, наданих виконавчими органами міської ради.

З повною версією Звіту про діяльність виконавчих органів Харківської міської ради в 2015 році можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини