Понад тисячі підприємців «Барабашово» хочуть співпрацювати з містом
11 січня 2019 16:33 Місто
Понад тисячі підприємців «Барабашово» хочуть співпрацювати з містом Харківський міський голова Геннадій Кернес сьогодні, 11 січня, провів чергову робочу зустріч з підприємцями ринку «Барабашово».

Представники малого бізнесу як і раніше скаржаться на непрозорість договірних відносин з концерном «АВЕК».

Як зазначив міський голова, представники торгового майданчика «Тканини» вже почали укладати договори  з КП «Сучасне місто» на тимчасове користування об'єктами благоустрою і найняли охорону. Також заяви з проханням про співпрацю з містом надійшли від 74-х підприємців з майданчика «Яма», 208-ми представників майданчика «Перехрестя», 202-х - «Свояк», 86 представників госпрядів, від понад 100 підприємців з майданчика «Афган», представників «Сектора С». Крім того, готують звернення торговці майданчика «Струмочок».

Самі підприємці кажуть, що за кілька днів уже зібрали понад тисячу таких заяв від своїх колег, тому що «АВЕК» не йде на поступки і продовжує втягувати підприємців в злочинні схеми через фірми-прокладки, з якими вимагають укладати договори.

Як пояснили представники концерну «АВЕК», об'єкти торгового центру передані в оренду юридичним особам, які, зі свого боку, віддали ці об'єкти в суборенду.

Але підприємці цих документів не бачили. За їх словами, вони самі будували свої торгові об'єкти, а в укладених договорах багато неточностей. Наприклад, об'єкти вказані не за індивідуальними ознаками, як годиться; в договорах значиться, що це оренда, а не суборенда. Крім того, вони розповіли про випадки шантажу і погроз, перешкоді роботі ЗМІ на ринку.

Геннадій Кернес звернувся до представників «АВЕК» з проханням надати підприємцям всю необхідну документацію, дати відповіді на питання по названих земельних ділянках і створити постійно діючу ініціативну групу, яка представлятиме концерн, братиме участь у відкритих обговореннях і відстоюватиме свої права.

«Ми хочемо зламати ту систему, яка була. Наша робота повинна бути спрямована на те, щоб підприємці знали, з ким вони уклали договори. Ми даємо землю «АВЕК», а він починає комбінувати свою схему, в якій ми не учасники процесу, а потерпілі. Ми вимагаємо від концерну лояльності і пояснень до будь-якого документу, який повинен підписати підприємець. Покажіть, який договір буде у «АВЕК» з підприємцем, щоб він його прочитав і не сказав, що це не договір, а грабіж», - зазначив міський голова.

Він навів приклад, що зараз орендна плата на майданчику «Яма» становить 500 грн за кв. м, «Перехрестя» - 800 грн за кв. м, «Струмочок» - 450 грн за кв. м. При співпраці з міським КП плата складе приблизно 100 грн за кв. м.

Департамент територіального контролю вже підготував карту з ділянками, де попередньо позначено, які майданчики можна передати на баланс КП «Сучасне місто», щоб підприємці уклали з ними договори, а які ні, тому що вони правомірно використовуються концерном. Надалі в ході зустрічей з підприємцями на карту будуть нанесені торговельні місця кожного підприємця, щоб вирішити питання по всіх заявах індивідуально.

Друкувати
Останні новини