Геннадій Кернес: Харківські школи повністю готові до нового навчального року
30 серпня 2012 14:55
Геннадій Кернес: Харківські школи повністю готові до нового навчального року Виступ Харківського міського голови Геннадія Кернеса на міській педагогічній конференції 30 серпня в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна

Шановні учасники конференції!

Для мене велика честь сьогодні, напередодні Дня знань, вітати представників двадцятитисячного колективу харківських педагогів.

На сьогодні всі 443 навчальних заклади міста - дитячі садки, школи, позашкільні установи - готові до нового навчального року.

Усі школи отримали нові підручники для першокласників. Це має допомогти в реалізації нового державного стандарту початкової освіти.

Додам, що 1 вересня до школи підуть 11 тисяч 200 першокласників - на 700 більше, ніж у минулому навчальному році.

Уже третій рік поспіль першокласників у Харкові стає більше, і це дуже знаково.

Традиційно до початку навчального року в нашому місті відкриваються нові дитячі садки, цього року їх чотири. У цілому за останні шість років у Харкові відновили роботу 14 дитячих садків, створено понад 5 тисяч додаткових місць. 100% п'ятирічок охоплено дошкільною освітою.

Хочеться зупинитися на мовній політиці у сфері освіти. У Харкові вона вирізняється зваженістю і толерантністю. У цьому питанні ми завжди йдемо назустріч побажанням батьків. Сформована мережа україно-, російсько- та двомовних шкіл повністю задовольняє потреби громади.

Так, 50% загальноосвітніх навчальних закладів міста ведуть навчання українською мовою, 30% - російською і ще 20% - двома мовами.

Про успішну роботу харківської системи освіти свідчать перемоги наших школярів на предметних олімпіадах та інших турнірах. За всіма видами інтелектуальних змагань Харківська область у 2012 році заслужено посідає перше місце в рейтингу областей України.

У Харкові 30 учнів удостоєні стипендії Президента України. Місто активно підтримує талановиту молодь: 250 учнів отримують стипендію міської ради, 100 - стипендіати міського голови. Підкреслю, що у 2012 році розмір стипендії збільшено вдвічі.

Також у Харкові цінують творчу роботу педагогів: 96 вчителів отримують щомісячні персональні надбавки до заробітної плати. Їх призначають за перемогу в професійних конкурсах та за підготовку переможців міжнародних та всеукраїнських олімпіад. Крім того, 22 працівники вищої і середньої школи удостоєні звання Почесного громадянина Харкова. Заслуги наших педагогів відзначені також на вищому державному рівні. Нагадаю, що рік тому вчителю гімназії №47 Ларисі Олександрівні Шитиковій Президент України надав звання Героя України.

Серед пріоритетів освітньої політики в Харкові - створити умови для збереження здоров'я дітей. Наше місто стало першим в Україні, де з 2010 року проводять поглиблені медичні огляди учнів.

Це дає змогу своєчасно виявляти проблеми зі здоров'ям у школярів і, при потребі, вживати відповідних заходів.

Якісне харчування - запорука здоров'я дитини. Саме тому в Харкові з 2009 року створено єдину систему харчування школярів. Якість продуктів і страв у дитячих садках і шкільних їдальнях стоїть у нас на особливому контролі. Додам, що у 2012 році збільшено видатки міського бюджету на харчування у дитсадках і школах. Крім того, першокласники безкоштовно отримують молоко.

Я хотів би звернутися до Ольги Іванівни Деменко і до вас, шановні учасники конференції: батьківський внесок на харчування дошкільнят не може бути більшим, ніж це встановила міськрада. Інакше щодо керівників установ, де припустилися таких порушень, застосовуватимуть заходи. Я застерігаю.

Міська влада прагне забезпечити дітям та молоді умови для занять спортом. У рамках програми «Шкільний стадіон» до нового навчального року реконструйовано 10 стадіонів.

На цьому ми не зупинимося, тому що фізкультура, заняття спортом - це здоров'я, про яке ми всі турбуємося. Я впевнений у тому, що керівники навчальних закладів знають свої території, знають потреби не тільки школи або дитячого садка, а й місцевих жителів. Тому ми чекаємо ваших ініціатив, щоб ви передали нам свої побажання щодо приведення в належний стан шкільних територій. Відповідно, ми повинні будемо все це проаналізувати й узагальнити, створити спеціальний план для виконання робіт. До них підключаться і народні депутати, і депутати міськради, які зацікавлені в тому, щоб харківські діти були здорові й успішні.

До 1 вересня в 19 школах встановлять гімнастичні майданчики з сучасним спортивним обладнанням.

Крім того, на сьогодні у дворах харківських будинків встановлено 800 ігрових майданчиків. За сприяння народних депутатів України та депутатів міської ради по місту встановлять ще 243 дитячих та 152 спортивних майданчики.

Також у День знань усі школи міста отримають у подарунок 1800 футбольних, баскетбольних і волейбольних м'ячів.

Нагадаю, що в 2012 році за підтримки Національного олімпійського комітету вчетверте проведено малі Олімпійські ігри «Діти Харківщини». У змаганнях щорічно беруть участь до 50 тисяч учнів 3-8-х класів. Переможців нагороджують путівками для оздоровлення на морі.

Сучасна освіта неможлива без відкритого інформаційного простору, без доступу до мережі Інтернет. У Харкові успішно реалізується державна цільова програма «Сто відсотків». Усі школи, дошкільні та позашкільні установи забезпечено безлімітним доступом до Інтернету коштом міського бюджету. До 1 вересня не тільки у шкіл, але і в дитячих садків з'являться власні сайти.

До початку навчального року в Харківську область надійшло 1260 сучасних комп'ютерів. Половину з них, уперше за всі роки дії державних програм комп'ютеризації, отримають школи міста. До 1 листопада в 63 школах установлять нові комп'ютерні комплекси.

Шановні педагоги! Упевнений, ви успішно почнете новий 2012/2013 навчальний рік: робочі навчальні плани затверджено, приміщення шкіл та дитсадків підготовлено, затверджено критерії оцінювання цієї підготовки.

Я хотів би вам побажати, щоб ваші вміння та знання допомагали і надалі розкривати здібності і таланти учнів. Батьки довіряють вам найдорожче - своїх дітей. Бажаю, щоб у вас усе вийшло, щоб до вас було гідне ставлення і повага.

Ми з вами живемо у час стабілізації відносин між владою і населенням. У президії цієї конференції такі люди, як Ірина Бережна, Ірина Горіна, Дмитро Святаш, Олександр Фельдман, Володимир Мисик та Анатолій Денисенко - ті, хто сьогодні допомагають вам у вирішенні ваших щоденних проблем, у розв'язанні проблем міста. Ми з вами ще не один раз у цьому навчальному році будемо зустрічатися як на спільних нарадах, так і на зустрічах у ваших навчальних закладах.

Що потрібно зробити, щоб освіта в Харкові було ще кращою? Звичайно, потрібне гідне фінансування, повага до праці вчителя, до ваших досягнень. Разом ми створили багато умов для повноцінного навчання, відпочинку дітей та їхніх батьків. І ви маєте всі можливості брати участь у житті міста. Якщо ви це робитимете, я знайду сто, двісті способів підтримати ваші починання.

Я сподіваюся на те, що новий навчальний рік стане для вас черговим етапом у досягненні нових успіхів. Бажаю всім щастя, здоров'я, добробуту.
Друкувати
Останні новини