Опис символіки

Герб - це символ, офіційна емблема міста, в якій відображається його історія та традиції.

Герб міста становить геральдичний щит французької форми (чотирикутний, загострений до низу). На зеленому полі щита зображено перехрещені ріг достатку (наповнений плодами та заквітчаний) і кадуцей (золотий жезл зі срібними крилами), оповитий зміями срібного кольору.

Зелений колір в геральдиці символізує надію, радість, достаток. Ріг достатку символізує природні багатства. Кадуцей – незмінний атрибут бога Меркурія, який в епоху античності вважався заступником торговців, мандрівників, парламентерів. Змії, що обвивають кадуцей, символізують мудрість.
Пропорції герба - висота до ширини 8:7, заокруглені частини герба становлять 1/4 кола з радіусом окружності, рівним 1/8 висоти герба.
Кадуцей та ріг достатку розміщуються на діагоналях умовного прямокутника геральдичного щита, перехрещуючись в його центрі.

Прапор міста Харкова є символом міського самоврядування, відображає історію та традиції міста.
Прапор міста становить прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3) світло-зеленого кольору із зображенням у його центральній частині герба міста. Висота гербового щита дорівнює 1/2 ширини прапора. Прапор міста двосторонній. Навершшя древка становить металевий конус, висотою рівний 1/10 ширини прапора, основа конуса дорівнює двом діаметрам древка, закріплюється на циліндричній основі висотою 1/22 ширини прапора. Колір металу, з якого виготовляють навершшя, - жовтий.
Еталонний зразок прапора міста зберігається в кабінеті мiського голови, у будинку міськвиконкому. Ескіз прапору з описом зберігається в Харківському міському архіві.

 

Друкувати