Питіков Іван Никифорович
Питіков Іван Никифорович

Народився 14 серпня 1922 року в селищі Рабовичі Могилевської області. У 1937 році закінчив Мінський зооветеринарний технікум. З 1941 до 1960 року проходив службу в Збройних Силах СРСР, учасник Великої Вітчизняної війни. З 1960 до 1964 року працював учителем історії середньої школи №15 міста Харкова, з 1964 року - директор Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Харківської міської ради Харківської області. Помер 7 вересня 2013 року на 92-му році життя.

Мав глибоку науково-теоретичну підготовку, широку ерудицію, фундаментальні знання з педагогіки й психології, що давало йому змогу керувати навчально-виховним процесом на рівні сучасних вимог. Досконало володів методикою викладання предметів суспільного напрямку. Прагнув до самовдосконалення, багато працював над формуванням в учнів важливих наукових понять. Мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «вчитель-методист».

Досвід роботи Івана Никифоровича з питань управління навчальним закладом вивчали та узагальнювали в Харківському обласному науково-методичному інституті безперервної освіти вчителів. Багато років на базі школи працював семінар для директорів шкіл області та їхніх заступиків з цих питань.

Був неординарним учителем, який володів новітніми педагогічними методиками, вдало використовував особистісно орієнтований підхід до викладання предметів, тому його уроки сприяли становленню в учнів свідомої громадянської позиції та формуванню навички самостійної пізнавальної аналітичної діяльності. Відпрацьовував форми самоконтролю і взаємоконтролю, організовував роботу в парах і групах, досягав високих результатів у навчанні. Серед учнів І. Н. Питікова  є переможці районних та всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та права. 

Вимогливість до себе і довколишніх, енергійність, оптимізм, принциповість - ці риси характеру були запорукою успішної роботи з педагогами, учнями, батьками. Іван Никифорович користувався високим авторитетом та повагою серед колег, учнів, їхніх батьків та педагогічної громадськості всього міста й області.

Як ветеран Великої Вітчизняної війни нагороджений орденом Вітчизняної війни II ступеню (1985), медаллю «За бойові заслуги», медаллю «За оборону Сталінграда», медаллю «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні». За творчу педагогічну діяльність йому присвоєно звання «Заслужений вчитель України» (1977), «Відмінник народної освіти УРСР» (1976), «Відмінник освіти СРСР» (1977), нагороджений орденом «За заслуги» III ступеню (1999), орденом Богдана Хмельницького III ступеню (1999), нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004), відзнакою Харківського міського голови «За старанність». Ім'я І. Н. Питікова занесено в «Книгу рекордів Харкова».