Малицький Ігор Федорович
Малицький Ігор Федорович

Професор, кандидат технічних наук, Голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів фашистських концтаборів, Ветеран праці, відмінник освіти України, Кавалер ордена «За заслуги» - ІІ ступеня.

 

Ігор Федорович народився 12.02.1925 року в Харкові. На частку його сім'ї припали роки політичних репресій і Друга світова війна. Батько був репресований в 1938 році, мати померла після війни. Під час окупації Харкова в 1943 році Малицький Ігор Федорович був викрадений німецькими загарбниками в Німеччину, протягом 3-х довгих, страшних років Війни йому випала скорботна доля стати в'язнем 4-х концентраційних таборів. Але сила духу, стійкість і бажання жити було основною рушійною силою для боротьби і надії на швидке звільнення. Малицький І.А. неодноразово тікав, травні 1945 року брав участь у повстанні і з групою колишніх ув'язнених з боями пішов назустріч визволителям.

 

В даний час Ігор Федорович Малицький - вчений в галузі технології та складальних процесів в машинобудуванні, найстаріший діючий викладач Української інженерно-педагогічної академії, який підготував шість кандидатів технічних наук. Наукова діяльність Ігоря Федоровича налічує понад 100 наукових праць, більше 80 навчальних посібників, 15 патентів і авторських свідоцтв. Малицький веде активну роботу з патріотичного виховання молоді. Вражаюча стійкість і героїзм Ігоря Федоровича являє собою яскравий приклад подвигу в ім'я Життя, в ім'я Батьківщини.