Астахова Валентина Іларіонівна
Астахова Валентина Іларіонівна
У 1957 році закінчила Харківський державний університет ім. М. Горького за спеціальністю «історія».

З 1991 року працює ректором Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія». 
Доктор історичних наук (1981), професор (1983).

Валентина Іларіонівна - відомий у регіоні та в країні організатор освіти, фахівець з питань соціології вищої освіти. 
За її ініціативою в Харкові було створено перший і єдиний в Україні науково-навчальний комплекс, який на практиці реалізує ідею безперервної освіти, - Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» - і об'єднує в собі дошкільну підготовку, загальноосвітній навчальний заклад і університет IV рівня акредитації. Сформулювала власну наукову школу «Формування інтелектуального потенціалу суспільства на межі століть: економічні, політичні, соціокультурні аспекти та прогнози», веде активну науково-дослідну і суспільну діяльність. Вона ініціювала та здійснила багато соціально значущих проектів, серед яких будівництво першої в Україні студентської каплиці святої Тетяни (вул. Лермонтовська, 27), відкриття монумента «Вогонь знань» (вул. Лермонтовська, 27), відкриття першого в Україні Центру російської культури, ініціювання громадського проекту «Учителю, перед ім'ям твоїм...», у рамках якого видано п'ять збірників матеріалів, присвячених найкращим учителям загальноосвітніх шкіл Харківщини, видання п'ятитомника «Вибрані твори Д. І. Багалія», ініціювання в Харкові всесвітньо відомої акції «Георгіївська стрічка», до якої колектив університету приєднався першим в Україні (з 2004).

18 вересня 2009 року 
університет серед перших приватних вищих навчальних закладів України підписав Велику хартію університетів у місті Болонья (Італія).

Народна українська академія, яку очолює Валентина Астахова, за роки свого існування стала провідним авторитетним навчальним закладом, відомим в Україні та за її межами, випускники якого користуються попитом на ринку праці. 
У рейтингах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, вищий навчальний заклад постійно посідає перші позиції.

Валентина Астахова 
очолює Північно-Східне регіональне відділення Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності у Харкові, входить до складу Ради ректорів Харківського вузівського центру, спецради із захисту кандидатських і докторських дисертацій в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна.

Валентина Астахова 
- автор і співавтор 20 монографій, має 300 друкованих наукових робіт. Під її керівництвом захищено понад 30 кандидатських і 9 докторських дисертацій.

За багаторічну працю, вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти і виховання молоді 
Валентина Астахова нагороджена орденами княгині Ольги ІІІ (1997) та ІІ (2004) ступеня. У 1990 році їй присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороджена нагрудними знаками «Відмінник освіти України» (2003), «За наукові досягнення» (2006), почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації (2009).