ВАРНА, Болгарія


Населення: 342 тис. чоловік


Мова:
болгарська, турецька

Територія міста:
3825 кв. км.

Релігія: православні - 85%, мусульмани - 13 %, протестанти, католики, юдеї

Географічне положення

Місто Варна розташоване на березі Чорного моря, глибоко в долині Варна. Завдяки своєму географічному розташуванню Варна стала справжнім містком між Європою й Азією. Через Варну проходять близько 35 % імпорту і 50 % експорту Болгарії.
 
Економіка

Сьогодні Варна – третє за розмірами місто Болгарії, після Софії і Пловдіва. Вона також вважається морською столицею Болгарії і є великим адміністративним, промисловим, культурним і туристичним центром Болгарії. Добре налагоджена система громадського транспорту в курортних зонах і передмістях, міжнародний аеропорт, залізничний і морський вокзали, широка мережа магазинів, АЗС сприяють великому напливу туристів з усього світу. У варненському регіоні зосереджені провідні галузі болгарської економіки: машинобудування, суднобудування, хімічна промисловість, морський і повітряний транспорт, харчова й легка промисловості.
 
Історичні пам'ятки, культура, спорт, дозвілля

У Варні щорічно проводять Міжнародний музичний фестиваль «Варненське літо», Міжнародний конкурс артистів балету, Міжнародний хоровий фестиваль, Всесвітній фестиваль Червоного Хреста, Міжнародний фестиваль анімаційного кіно.

Освіта

Понад 20 % населення Варни становлять студенти, що навчаються в п'яти університетах, інституті бізнесу, економічному, політехнічному, медичному інститутах, коледжі міжнародного туризму, морехідному училищі.
 
Побратимські відносини

Договір про поріднення Харкова і Варни та Протокол про співпрацю між двома містами було підписано 25 серпня 1995 р.

За цей час здійснено плідні обміни в галузі культури, економіки та туризму:
Серпень 1996 р. – дитячий хореографічний ансамбль м. Варни прийняв участь у Всеукраїнському фольклорному фестивалі в м. Харкові.
Квітень 1998 р. – делегація Торгово-Промислової Палати м. Варни відвідала Харків. Підписано Договір про співпрацю між ТПП Варни і Харкова.
Жовтень 1998 р. – Харків відвідала офіційна делегація громади м. Варни для знайомства з діяльністю культурно-освітніх закладів м. Харкова і проведення переговорів про обмін.
Квітень 1999 р. – три варненські туристичні фірми взяли участь у Міжнародному туристичному салоні в м. Харкові.
Травень 1999 р. – Харківський дитячий хор узяв участь у Міжнародному Травневому хоровому фестивалі в м. Варні і став дипломантом конкурсу.
Травень 1999 р. – роботи юних художників Варненської дитячої художньої школи були представлені на виставці у Харківській міській художній галереї в рамках фестивалю дитячої творчості «Світ без темних барв».
Листопад – грудень 1999 р. – картини юних художників Варненської художньої школи взяли участь у конкурсі й виставці в рамках мистецького свята Бієнале «Від 5 до 10».
www.varna.bg
Друкувати