МОСКВА, Російська Федерація

Населення:
8 млн 550 тис. чоловік


Мова:
російська
 
Територія міста: 1080,8 кв. км
 
Релігія: православ'я, католицизм, іслам, юдаїзм
 
Географічне положення

Місто розташоване в центральній частині Східно-Європейської рівнини, у межиріччі Оки та Волги, центр Московської області.
 
Економіка

Основу економіки Москви становить багатющий науково-технічний і виробничий потенціал міста. На території міста діє безліч великих підприємств різних галузей промисловості: чорної і кольорової металургії, машинобудування і металообробки (у тому числі автомобільні й авіаційні заводи), виробництва будівельних матеріалів, легкої, харчової, оборонної промисловості.

В цей час у столиці працює близько 1000 комерційних банків, що становить близько 40 % від відповідного показника по Росії. Фінансовий і біржовий сектор Москви бере участь в організації інвестиційної і комерційної діяльності на 90 % російській території. Експортно-імпортну діяльність у Москві підтримує розвинена інфраструктура митних послуг. Як іноземні партнери в діяльності спільних підприємств представлені фірми майже 40 закордонних країн. Із загальної кількості підприємств і організацій за участю іноземного капіталу,  що діють у Росії, понад 50 % функціонують у Москві. На основі угод про науково-технічне й економічне співробітництво міська адміністрація установила ділові контакти з багатьма містами світу.

Транспорт

Москва є найважливішим транспортним центром Росії і Східної Європи.

Історичні пам'ятки, культура, спорт, дозвілля

У Москві працюють 126 театрів і концертних залів, 104 кінотеатри, 131 музей і 142 виставкових комплекси.

Головні пам'ятки: 
Кремль, Червона площа, відновлений Храм Христа Спасителя, меморіальний комплекс на Поклінній горі, Собор Василя Блаженного, перша пішохідна вулиця столиці - Арбат, Всеросійський виставочний комплекс (ВВК), Парк культури і відпочинку ім. Горького. Всесвітньо відомі музеї: Музеї Кремля, Збройна палата, Алмазний фонд, Третьяковська галерея, Музей образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна, Державний історичний музей, Державний музей-заповідник Коломенський.

Найбільш відомі театри: Великий, Малий, Художній, Театр ім. Є. Вахтангова, Театр на Таганці, Театр Сатири, «Современник».

Освіта

У столиці розташована Російська Академія Наук і 90 її наукових установ, включаючи 78 науково-дослідних інститутів, а також спеціалізовані академії наук. Москва - найбільший навчальний центр країни. У місті діють 257 вищих навчальних закладів.
www.duma.mos.ru
Друкувати