ЦИНЦИННАТІ, США

Населення: близько 370 тис. чоловік (разом з передмістями - 1,6 млн. чоловік)


Мова:
англійська
 
Територія міста: близько 220 кв. км.
 
Релігія: протестанти - 66 %, католики – 25 %, баптисти - 19,4 %, методисти – 8 %, пресвітеріанці, п’ятдесятники, послідовники єпископальної церкви, юдеї, мусульмани, буддисти
 
Географічне положення

Великий промисловий, торгово-фінансовий та культурний центр країни – розташований на Середньому Заході США в штаті Огайо на березі річки Огайо.
 
Економіка

Цинциннаті сьогодні – це прекрасне сучасне місто, центр машинобудування, верстатобудування, виробництва ракет, авіадвигунів, побутових приладів, машин; має добре розвинену металообробну, паперову, фармацевтичну, парфумерну, хімічну, харчову та поліграфічну промисловість. Цинциннаті славиться тим, що його економіка стійка і різноманітна. У місті розташовані підприємства державного масштабу, такі як «General Electric» та «Procter & Gamble». Місто є центром оптової та роздрібної торгівлі, медичного обслуговування, страхових та фінансових компаній.
 
Транспорт

11 авіакомпаній забезпечують ефективне транспортування пасажирів та вантажів усередині країни і за кордон. Важливу роль відіграє залізничний, автомобільний та річковий транспорт.

Історичні пам'ятки, культура, спорт, дозвілля

Культурне життя міста 
багате і різноманітне: симфонічний оркестр, балет, опера, театр, низка музеїв і галерей. Зоопарк в Цинциннаті вважається одним з найкращих в країні
 
Освіта

У місті розташовано 7 вищих навчальних закладів, понад 700 діючих церков та синагог.
 
Побратимські відносини

11 вересня 1989 р. на майдані «Fountain» в Цинциннаті було підписано Угоду, яка офіційно проголосила Харків і Цинциннаті містами-побратимами.

За 10 років, що минули з того часу, між Цинциннаті і Харковом відбулися обміни у найрізноманітніших галузях: від освіти і культури – до підприємництва і торгівлі, від медицини і соціальної сфери – до спорту і молодіжного руху. Пара «Харків - Цинциннаті» вважається найбільш ефективною серед міст-побратимів США і колишнього СРСР. У цьому велика заслуга Громадського комітету побратимства «Цинцинаті-Харків», діяльність якого неодноразово відзначалася преміями Світової організації поріднених міст та національними і регіональними преміями.

За останні п’ять років реалізовано три муніципальні програми, що їх фінансували різні урядові структури США: із загальних питань (1993 р.), з питань кадрової роботи (1997 р.), з питань роботи міського транспорту (1999 р.). З 1996 р. Цинциннаті і Харків беруть участь у Програмі «Громадські зв’язки», у рамках якої понад 100 бізнесменів, юристів, адміністраторів вищих навчальних закладів, представників громадських організацій Харкова пройшли професійне стажування у місті-побратимі, інших містах США.

Харків’яни вдячні своїм американським побратимам за гуманітарну допомогу, яку вони неодноразово надавали нашому місту: програма вакцинації в 1994 р.; постачання медичного обладнання і соціальної допомоги в 1995 р.; постачання медикаментів та дезинфікуючих засобів під час аварії на Диканівських очисних спорудах; передача спеціальних книг для сліпих бібліотеці ім. Гіршмана в 1997 р.
www.cincinnati-oh.gov
Друкувати