Відключати світло в Харкові будуть тільки у випадку критичного навантаження на електромережі
24 вересня 2014 14:40
Відключати світло в Харкові будуть тільки у випадку критичного навантаження на електромережі Тимчасове відключення електроенергії в певних районах Харкова може статися в будь-який момент без прив'язки до конкретного часу.
Про це сьогодні, 24 вересня, повідомив голова правління АК «Харківобленерго» Сергій Кирик. 

Він пояснив, що графік віялового відключення світла в звичному розумінні вводитися не буде, і відключення проводитиметься тільки у випадку критичного навантаження на електромережі. 

Вчора такі відключення почалися в районах Харківської області, оскільки норма споживання електроенергії приблизно в 900 МВт на годину була перевищена на 70-80 МВт на годину. Внаслідок цього в 20 районах області електроенергію відключали на період від години до двох. 

«Залежно від обсягу обмежень буде вибиратися певний графік з конкретним набором споживачів. Вчора від Північної електроенергетичної системи «Укренерго» надійшла команда обмежити споживання електроенергії, тому були вибрані райони з об'єктами, відключення яких завдасть найменшого збитку. Потім ситуація нормалізовалася і відключення закінчилося. Якби цього не сталося, то і далі б відключали райони аж до міста Харкова, де дуже велике навантаження на мережі, але при цьому знаходиться розвинена соціальна та інженерна інфраструктура. Тобто, чіткого часу відключення немає, все залежатиме від конкретної ситуації», - зазначив Сергій Кирик. 

Відключення лікарень, дитсадків, шкіл, підстанцій, які забезпечують водопостачання і водовідведення, та інших важливих об'єктів у міру можливості проводитися не буде. 

У зв'язку зі складною ситуацією у сфері виробництва електроенергії населення Харкова та області просять у період пікових навантажень - з 8:00 до 10:00 і з 19:00 до 22:00 - зменшити споживання енергії, наприклад, вмикати якомога меншу кількість електроприладів, встановити економні лампи. Також планується обмежити споживання електрики рекламними носіями, підкоригувати графік руху електротранспорту та роботи підприємств в періоди міжпікових навантажень.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини