В автотранспортному технікумі пройшла зустріч з ветеранами, присвячена 70-річчю визволення України
26 листопада 2014 12:54 Суспільство
В автотранспортному технікумі пройшла зустріч з ветеранами, присвячена 70-річчю визволення України Науково-практична конференція, присвячена 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників, пройшла сьогодні, 26 листопада, в Харківському автотранспортному технікумі.

Конференція пройшла у вигляді зустрічі, на якій учасники Великої Вітчизняної війни, ветерани праці та діти війни поділилися з молоддю спогадами про ті роки, розповіли про військові дії 1941-1945 років. Також студенти переглянули документальний фільм про війну.

Як зазначив голова Харківського обласного відділення Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників Григорій Олійник, не можна забувати про людей старшого покоління, адже саме вони зіграли видатну роль в історії війни. Крім того, у воєнні роки загинули, за різними підрахунками, десятки мільйонів наших співвітчизників.

«У Харкові жили видатні люди. 28 підводників-харків'ян загинули, несучи службу на Північному флоті, 35 - на Балтійському, 8 - на Тихоокеанському. Тільки один Герой Радянського Союзу Ізраїль Фісанович, який жив на вулиці Римарській, потопив 13 ворожих судів. На території України було 230 концтаборів, в яких помирали наші співвітчизники», - зазначив Григорій Олійник.

Голова Харківської міської організації ветеранів Микола Касяненко підкреслив, що перемога 1945 року мала всесвітнє значення, адже існувала світова загроза знищення людей. Він зазначив, що пам'ятати про це і бачити те, що відбувається сьогодні в країні, дуже важко. «Ми хочемо, щоб наші діти не гинули, стає боляче, коли слухаєш останні випуски новин. Ми всі хочемо миру», - підкреслив ветеран.

Довідка. День визволення України від фашистських загарбників - національне свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня. Основні бої за визволення республіки тривали з січня 1943 року по осінь 1944-го. 23 серпня 1943 року був звільнений Харків, у вересні-жовтні того ж року йшла битва за Дніпро, кульмінацією якої стало визволення Києва. Завершила цей етап війни Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року радянські війська звільнили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасний західний кордон України. Всього в 1943-1944 роках Збройні сили СРСР провели на території УСРР 15 наступальних операцій.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини