У школі №128 встановили меморіальну дошку герою АТО
12 жовтня 2017 15:37 Суспільство
У школі №128 встановили меморіальну дошку герою АТО Меморіальна дошка випускнику Руслану Плоходьку, який загинув у зоні АТО, була відкрита сьогодні, 12 жовтня, на фасаді Харківської загальноосвітньої школи №128 (вул. Владислава Зубенка, 72-б).

Руслан Плоходько народився в 1975 році, в школі №128 навчався з 1982 до 1988 року. У 1993 році вступив до Харківського інституту Військово-повітряних сил ім. Івана Кожедуба. Служив у 16-й окремій бригаді армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України.

Підполковник Руслан Плоходько загинув в перші місяці АТО. 2 травня 2014 року в небо піднявся вертоліт Мі-24, екіпаж якого повинен був зробити повітряну розвідку в районі населених пунктів Краматорськ і Слов'янськ. Близько Карлівки прозвучали два постріли - одна з ракет потрапила в вертоліт. Підполковник Плоходько, почувши, що в районі населеного пункту Слов'янськ збитий вертоліт Мі-24 з його вертолітної ланки, направив свій борт на допомогу. В цей час пролунали постріли, одна з ракет потрапила в кабіну, і вертоліт загорівся в повітрі. Екіпаж у складі трьох осіб на чолі з Русланом Плоходько загинув.

Герой АТО похований 21 травня 2014 року на центральному кладовищі міста Броди поруч із загиблими бойовими товаришами.

За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Руслан Плоходько посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня. У нього залишилися дружина і двоє дітей.

Зазначимо, на честь Руслана Плоходька назвали одну з вулиць у Московському районі Харкова.

Акція з увічнення пам'яті загиблих в зоні АТО ініційована Всеукраїнським об'єднанням зниклих без вести і рідних загиблих захисників України і громадської організації «Східний корпус» за підтримки Харківської міської ради та Харківської обласної державної адміністрації.

Друкувати
Останні новини