У місті реалізували креативну студентську ідею
12 жовтня 2018 15:48 Освіта
У місті реалізували креативну студентську ідею Проект переможців конкурсу «Креативний Харків 2.0: молодіжні ідеї для росту» представили сьогодні, 11 жовтня, у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

Конкурс був організований у 2017 році в рамках Тижнів Німеччини в Харкові. Сьогодні був представлений проект-переможець. У презентації взяли участь Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс в Дніпрі) Вольфганг Мессінгер і Почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш.

Як повідомив Вольфганг Мессінгер, ідея проекту народилася на початку 2017 року. Конкурс вирішили провести для покращення громадського простору міста і реалізації молодіжних ідей у ​​сфері креативної та культурної індустрії. У конкурсі взяли участь близько 20 студентських груп з різних вишів, дев'ять проектів були відібрані на суддівський розгляд. Студенти, які виграли конкурс, на реалізацію проекту отримали 3 тис. євро.

До складу журі конкурсу входили Почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш, начальник відділу супроводу міжнародних проектів Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міськради Ольга Дем'яненко, керівництво Книжкового клубу «Клуб сімейного дозвілля», німецькі експерти, професорський склад вишу.

Переможцем конкурсу став проект «Зелений етюд» студентів університету міського господарства. Як повідомив студент університету Ілля Худяков, його команда вирішила створити рослинні скульптури у вигляді птахів.

«Павичі - чудові птиці, дуже яскраві й красиві. Настають холодні часи, коли небо затягнуть хмари, наші павичі будуть радувати людей своїми барвами. Спочатку ми провели експеримент, зробили невелику скульптуру, щоб подивитися, як за нею доглядати, які нам потрібні рослини, щоб найбільше підходили і прижилися, після чого прийняли рішення, які рослини використовувати. Велику підтримку нам надали в Департаменті комунального господарства», - розповів Ілля Худяков.

Директор Департаменту комунального господарства Олексій Богач зазначив, що у молодих людей виникли труднощі зі створенням скульптур, і вони звернулися за порадою в КП «Харківзеленбуд». Їм підказали, допомогли і зорієнтували в новій для них роботі. Так спільними зусиллями були створені три квіткові композиції в саду ім. Шевченка - бабка і два павичі.

Олексій Богач підкреслив, що університет міського господарства - альма-матер для всієї комунальної сфери міста, тому з кафедрами вишу ведеться тісна співпраця. Крім того, міська влада реалізує ще один проект за підтримки німецької сторони. Спільно з Департаментом міжнародного співробітництва Департамент комунального господарства та Німецьке товариство міжнародного співробітництва «GIZ» два роки розробляли проект з реконструкції парку Артема, і зараз він узятий до роботи.

На завершення зустрічі Вольфганг Мессінгер запросив харків'ян на Тижні Німеччини. За його словами, сьогодні в галереї «АВЕК» відкриється виставка «Німці в Україні: Історія і культура». 20 жовтня в Харківській обласній філармонії відбудеться концерт-відкриття, на якому виступлять один з кращих європейських органістів Крістіан Шмітт і всесвітньо відомий трубач Отто Заутер. Також можна буде відвідати виставку архівних документів про розвиток дипломатичних відносин між Україною і Німеччиною, Тиждень німецького кіно в кінотеатрі «Київ» (з 1 листопада), Німецько-український форум, який збере в Харкові експертів біоенергетики, енергоефективності та представників агробізнесу та низку інших заходів.

«Завдяки харківським партнерам програма Тижнів Німеччини в Україні в Харкові найбільш насичена», - зазначив Вольфганг Мессінгер.


Друкувати
Останні новини