У місті продовжують встановлювати будинкові лічильники тепла
12 серпня 2021 15:34 ЖКГ
У місті продовжують встановлювати будинкові лічильники тепла У Харкові успішно реалізуються програми зі встановлення приладів обліку теплової енергії.

Як повідомили в КП «Харківські теплові мережі», відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», до 1 серпня 2022 року лічильники тепла повинні бути встановлені на всіх житлових будинках. У Харкові - 6231 житловий будинок, з них станом на 30 липня теплолічильниками обладнані 4653 будинки.

За даними ХТМ, на підприємстві діють дві програми, за якими в будинках харків'ян встановлюються теплолічильники. Перша програма діє в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», укладеного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. За цим проєктом в місті буде встановлено 1 тис. приладів з автоматикою погодного регулювання, з них 425 - вже змонтовані і прийняті на комерційний облік. Роботи зі встановлення таких лічильників тривають.

Друга програма передбачає встановлення приладів обліку за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади. Харківська міська рада щорічно виділяє гроші на оснащення теплолічильниками будинків, які не ввійшли в програму Світового банку. У 2021 році за рахунок коштів бюджету міської громади буде встановлено 211 загальнобудинкових теплолічильників, вже змонтовано 100 приладів.

Зокрема, у будинку по вул. Біблика, 2-в у під'їзді №3 був встановлений прилад обліку теплової енергії з автоматикою погодного регулювання за рахунок коштів Світового банку. У будинку по вул. Біблика, 3 теплолічильник був встановлений за кошти міської територіальної громади.

«Після оснащення будинків приладами обліку мешканці отримають більш якісну послугу з централізованого теплопостачання. Вони платитимуть за реально спожите тепло і не переплачуватимуть, якщо зима буде теплою. Встановлення погодного регулювання автоматично буде знижувати або підвищувати температуру теплоносія, забезпечуючи комфортну температуру в квартирах», - зазначили на підприємстві.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини