У місті демонтували дев'ять самовільно розміщених об'єктів
01 лютого 2017 18:08 Економіка
У місті демонтували дев'ять самовільно розміщених об'єктів Дев'ять самовільно розміщених об'єктів демонтували на території Харкова за останній час.

Зокрема, сьогодні, 1 лютого, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради було прийнято рішення про демонтаж ще 14 самовільно встановлених об'єктів у Київському, Шевченківському, Новобаварському та Московському районах.

Як повідомив директор Департаменту територіального контролю Олексій Калина, всього на останніх трьох засіданнях виконкому було прийнято рішення про знесення 30 об'єктів, які самовільно розміщені. Сім з них вже добровільно демонтували люди, які мали на них ті чи інші права, ще два об'єкти знесли у примусовому порядку.

Олексій Калина повідомив, що у вересні 2016 року були прийняті зміни до Правил благоустрою міста та був створений спеціальний відділ при департаменті, який контролює розміщення тимчасових споруд на території міста - кіосків, літніх майданчиків, бетонних паль, блоків, незаконно встановлених шлагбаумів, апаратів для поповнення рахунку тощо.

«Фахівці займаються збиранням необхідної інформації і документів, обстежують об'єкти і якщо виявляють, що вони встановлені незаконно, - дають припис на демонтування. Якщо протягом трьох днів людина, яка має права на об'єкт, не демонтує самовільну споруду, то питання виноситься на засідання виконавчого комітету. Кожне рішення зважене, а ситуація ретельно вивчена», - зазначив Олексій Калина.

Також він повідомив, що в планах департаменту - розробити правила розміщення малих архітектурних форм, які б знизили кількість об'єктів, що встановлюються самовільно.

«У наших планах - розробити правила розміщення таких об'єктів, тому що законодавством ця процедура чітко не врегульована. Ми пред'являємо претензії людині, говоримо, що вона повинна демонтувати об'єкт, який назаконно встановлений на міській землі, але Земельний кодекс має специфічну процедуру розміщення таких об'єктів. На найближчій сесії, я сподіваюся, буде прийнято рішення, яке дозволить людям легально і правильно розміщувати ці об'єкти, офіційно підключати всі мережі, воду, світло, газ, офіційно працевлаштовувати співробітників. Ми хочемо прибрати корупційну складову і навести лад у цій сфері, зробити так, щоб харків'яни могли займатися своєю діяльністю законно і спокійно», - повідомив Олексій Калина.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини