У міськраді розповіли про кібербезпеку «розумного міста»
20 листопада 2019 17:31 Місто
У міськраді розповіли про кібербезпеку «розумного міста» Семінар «Цифрова безпека «розумного міста» відбувся сьогодні, 20 листопада, для працівників Харківської міської ради.

Як повідомив заступник керуючого справами виконавчого комітету Харківської міської ради Сергій Захаревич, останнім часом у Харкові активно впроваджуються інноваційні технології, і разом із цифровізацією усіх сфер життєдіяльності міста з'являються певні загрози.

«За останні роки в місті впроваджено багато цифрових технологій і програм для активної інтеграції Харкова у глобальний інформаційний простір. Однак, разом із перевагами сучасного кіберпростору, впровадження концепції «розумного міста» супроводжується кіберзагрозами щодо функціонування міських інформаційних ресурсів. Саме з метою їх запобігання, а також для підвищення компетентності з цього питання співробітників міськради ми проводимо цей семінар», - зазначив Сергій Захаревич.

Під час заходу професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки Національного університету внутрішніх справ Віталій Носов зазначив, що за останні роки кількість шкідливих програм у кіберпросторі збільшилася у 70 разів. Тому спочатку на етапі проектування «розумного міста» необхідно створити систему його захисту.

«Це не просто окремі заходи, а постійні процеси. Наприклад, у Євросоюзі правоохоронні органи створили систему, або протокол, реагування на кібератаки. Вона є багатостороннім процесом і складається з семи стадій: раннє виявлення, класифікація загрози, термінова координація реагування, повідомлення та раннє попередження, дії правоохоронних органів, розслідування та закриття цього протоколу реагування на надзвичайну подію», - зазначив Віталій Носов.

Він додав, що створювати систему захисту «розумного міста» можна кількома шляхами - або законодавчо, і в цьому випадку Кабінет міністрів своїми підзаконними актами регулюватиме цю роботу, або ж за стандартами, рекомендаціями і міжнародними процедурами. Віталій Носов підкреслив, що це питання треба вирішити в першу чергу.

Також, за словами професора, необхідно створити окремий орган, який контролюватиме цю роботу - службу або підрозділ інформаційної безпеки «розумного міста».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини