У КП «Харківводоканал» обговорили питання технічного стану мереж
03 грудня 2021 10:47 ЖКГ
У КП «Харківводоканал» обговорили питання технічного стану мереж Засідання Науково-технічної ради відбулося у КП «Харківводоканал» під керівництвом першого заступника генерального директора підприємства Олександра Коваленка.

У ньому взяли участь директори комплексів та департаментів, начальники управлінь та провідні фахівці КП «Харківводоканал», а також у режимі онлайн – представники виконавчих органів Харківської міської ради, науковці та керівники вищих навчальних закладів.

Під час засідання було розглянуто актуальні питання щодо технічного стану та ремонту систем водовідведення. Зокрема, обговорювалися питання технічного стану оглядових шахт, тунельних колекторів каналізаційних самопливних мереж великого діаметру та дієвих способів їх ремонту та відновлення.

Як повідомив проректор Харківського національного університету будівництва та архітектури, професор Дмитро Гончаренко, тунельні колектори великого діаметру, які були введені в експлуатацію понад 40 років тому, технічно зношуються та під дією корозії руйнуються.

«Це безпосередньо стосується і оглядових шахт, у яких процес корозійного руйнування залізобетонних конструкцій відбувається ще інтенсивніше. Тому, провівши детальний аналіз, слід особливу увагу приділити обстеженню шахт із перепадом стічних вод», - підкреслив Дмитро Гончаренко.

Проректор ознайомив присутніх із передовими розробками та методами ремонту та відновлення оглядових шахт і тунельних колекторів, у тому числі із застосуванням вторинних полімерних композитних матеріалів.

Підбиваючи підсумки засідання Науково-технічної ради, Олександр Коваленко зазначив, що роботи з обстеження, а надалі - з ремонту та відновлення оглядових шахт та тунельних колекторів слід значно активізувати.

«Підприємство спільно з Харківським національним університетом будівництва та архітектури розробляє ефективні технологічні рішення для відновлення об'єктів каналізаційного господарства. Це один із найважливіших напрямів у житлово-комунальному господарстві міста, а тому слід спільними зусиллями оперативно вирішувати ці важливі завдання», - наголосив Олександр Коваленко.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини