У ККЗ «Україна» для воїнів-інтернаціоналістів пройшов концерт пам'яті
14 лютого 2015 14:09 Суспільство
У ККЗ «Україна» для воїнів-інтернаціоналістів пройшов концерт пам'яті Урочистий захід, присвячений 26-й річниці виведення радянських військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, пройшов сьогодні, 14 лютого, в ККЗ «Україна».

Сьогодні концертний зал зібрав ветеранів війни в Афганістані та інших локальних воєн. Також у заході взяли участь представники Харківської міської ради, Харківської облради, Харківських обласної та міської спілок ветеранів Афганістану, курсанти військових вишів, городяни.

На початку пам'ятного вечора настоятель храму Пресвятого Георгія Побідоносця, учасник бойових дій в Афганістані протоієрей Валерій прочитав молитву, звернувшись до Бога з проханням зупинити кровопролиття в країні. Також він благословив усіх ветеранів та їхніх сімей. Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання.

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса ветеранів-афганців привітала директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова.

«Ми завжди пишалися вами і будемо пишатися. Ви завжди демонстрували афганську співдружність, і у вирішенні багатьох питань ми завжди враховуємо вашу думку. Ви продовжуєте демонструвати високу моральність, мужність і героїзм, які в нашому щоденному житті дуже необхідні. Велике вам спасибі за все. Бажаю всім нам мирного неба, а вам - здоров'я і щастя», - звернулася до ветеранів Лариса Болгова.

Також директор департаменту вручила учасникам бойових дій, представникам ветеранських організацій Почесні грамоти Харківської міської ради та Подяки міського голови за проявлений при виконанні інтернаціонального обов'язку героїзм та активну громадську діяльність.

Концертну програму для присутніх підготувала творча група Української спілки ветеранів Афганістану «Долг» з Тернополя, історія якої бере початок з 1987 року. Тоді в місті Ашгабаті пройшов перший зліт воїнів-афганців, в якому брали участь ансамблі «Блакитні берети», «Каскад» і співак Олександр Розенбаум. Побувавши на цьому зльоті, воїни-афганці Віктор Малишев і Ярослав Гринчишин вирішили організувати свій колектив, який виступає і сьогодні.

Нагадаємо, що в місті Харкові проходить низка заходів, присвячених 26-й річниці виведення радянських військ з Афганістану. Завтра, 15 лютого, відбудеться покладання квітів до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам, загиблим в Афганістані (вул. Культури, 23). Початок - о 11:00.

Довідка. У Харкові живе близько 6,5 тис. учасників бойових дій на території 24 країн, у тому числі понад 5 тис. учасників афганської війни, близько 1 тис. з них - інваліди. 124 харків'янина загинули при виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані.

Друкувати
Останні новини