У Харкові значно знизилася смертність серед новонароджених
22 листопада 2017 17:20 Медицина
У Харкові значно знизилася смертність серед новонароджених Виїзне засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Харківської міської ради відбулося сьогодні, 22 листопада, в міському перинатальному центрі (Салтівське шосе, 264).

Члени комісії ознайомилися з роботою неонатологічного корпусу, зокрема, відділень реанімації та інтенсивної терапії новонароджених.

Як повідомив завідувач відділенням інтенсивної терапії Ігор Солошенко, за рік там проходять лікування понад 500 немовлят, з яких більше половини - недоношені, а близько 40 - мають масу тіла менше 1 кг.

«У нас - найкращі показники лікування таких дітей і найсучасніше обладнання в Україні. Ми проводимо операції у новонароджених з патологією серцево-судинної системи, наприклад, закриття відкритої артеріальної протоки. Не дуже багато міст в Україні, де роблять подібні операції. Наші кардіохірурги з цим справляються, але якщо є необхідність, то операції проводять нейрохірурги. Також у випадку діагнозу «ретинопатія» проводиться лазерна корекція сітківки ока у недоношених, щоб вони не втратили зір», - розповів Ігор Солошенко.

Зазначимо, що цього року в перинатальному центрі відкрилося нове реанімаційне відділення для надання допомоги передчасно народженим дітям, в тому числі з екстремально низькою вагою від 500 грамів. На оснащення сучасним обладнанням з міського бюджету було виділено лише в 2017 році понад 20 млн грн. Зокрема, за ці кошти були встановлені відкриті реанімаційні системи і неонатальні інкубатори для інтенсивної терапії, які створюють комфортні умови для розвитку новонароджених. Також у відділенні працює італійський рентгенологічний апарат із цифровим перетворювачем, який дає високу якість зображення, при цьому на 60% мінімізуючи дозу опромінення в порівнянні з іншими апаратами.

Як зазначив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, завдяки впровадженню таких інноваційних технологій у Харкові вдалося зменшити смертність серед новонароджених.

«Рівень смертності по Харкову на сьогодні становить три випадки на тисячу новонароджених, як у розвинених європейських країнах - Швеції, Фінляндії, Німеччині. У 1993 році з тисячі народжених дітей у нас вмирали 23-24 немовляти. Тобто, спостерігається позитивна динаміка. Така статистика говорить про те, що, впроваджуючи новітні технології в Харкові, ми досягли серйозних результатів у порятунку життів новонароджених», - зазначив Юрій Сороколат.

Крім того, впродовж останніх двох років у місті не було випадків материнської смертності. Як зазначила головний лікар перинатального центру Світлана Коровай, у цьому - чимала заслуга міста.

«Раніше породіллі вмирали в основному від кровотечі. Але Харків - перше місто, яке стало купувати за рахунок місцевого бюджету дорогі препарати, що зупиняють кров. Тільки завдяки їм ми недавно врятували жінку. І коли ми зустрічалися з колегами з інших міст, то вони дивувалися, що ці препарати у нас купуються за рахунок міста», - повідомила Світлана Коровай.

Юрій Сороколат зазначив, що для перинатального центру необхідно також придбати апарат штучної вентиляції легенів для дорослих та новонароджених.

«Структура, яку ми створили в Харкові, - унікальна для України. У нас - єдина система надання допомоги в усіх пологових будинках міста і єдине сучасне обладнання, з яким легко працювати лікарям-реаніматологам і неонатологам. Тому ми досягаємо гарних результатів», - додав директор департаменту.

Друкувати
Останні новини