У Харкові зібралися фахівці в області раннього втручання з різних країн
10 жовтня 2018 15:45 Місто
У Харкові зібралися фахівці в області раннього втручання з різних країн Міжнародна конференція, присвячена ранньому втручанню - системі роботи з дітьми раннього віку з особливостями розвитку та їхніми сім'ями, відкрилася сьогодні, 10 жовтня, у Палаці студентів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.

Конференцію, яку Європейська асоціація з раннього втручання щорічно проводить у різних країнах Європи, Україна приймає вперше. На ній зібралися фахівці і батьки з України, США, Австралії, Бразилії, Еквадору, Грузії, Хорватії, Сербії, Таджикистану, Нідерландів, Португалії та інших країн. Тема нинішнього року: «Назустріч новій парадигмі - завдяки партнерству професіоналів, сімей і суспільства».

На конференції, зокрема, мають намір презентувати перші результати пілотного проекту з раннього втручання, який реалізується в Харківській, Закарпатській, Львівській та Одеській областях. Учасники конференції отримають сучасні знання з використання методик раннього втручання для роботи з дітьми та сім'ями. Також вони обміняються досвідом різних країн щодо впровадження раннього втручання в громадах, проаналізують юридичні моделі побудови системи в різних країнах.

Однією з пріоритетних тем міжнародної зустрічі стало впровадження системи раннього втручання на національному рівні. Як повідомила співорганізатор конференції, директор благодійного фонду «Інститут раннього втручання» Анна Кукурудза, США свого часу закріпили послугу раннього втручання законодавчо, завдяки чому вона доступна кожній сім'ї, яка цього потребує. За її словами, першою європейською країною, яка ввела поняття раннього втручання в законодавче поле, стала Португалія. «Її досвід для нас цікавий. Якісному наданню послуги раннього втручання в Україні допомогло б ухвалення закону про раннє втручання», - зазначила вона

Учасників конференції привітала заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. «Послуга раннього втручання - це та послуга, яка на сьогодні вкрай необхідна жителям нашої територіальної громади. Потрібно віддати належне Ганні Володимирівні Кукурудзі за її делікатну напористість, за її високу культуру, за її освіченість, і при цьому велику силу, яка дозволила їй за багато років просунути тему раннього втручання глибоко в громаду. Ця тема сьогодні сприйнята і сім'ями, і медичною громадськістю, і вченими, і, звичайно, представниками місцевого самоврядування. Я вдячна за напрацювання з даної теми», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Особливо віце-мер вітала гостей - тих, хто вперше приїхав до Харкова. «Бажаю вам отримати задоволення від перебування в нашому місті. Обов'язково відвідайте парк імені Горького. Сходіть у дельфінарій, адже саме там діють спеціальні групи по роботі з особливими дітьми: з ними займаються педагоги, медики і дельфіни, результати перевершують очікування», - зазначила віце-мер.

Серед ключових спікерів конференції: голова Європейської асоціації з раннього втручання (Португалія) Ана Серрано, координатор в представництві національної системи раннього втручання Міністерства охорони здоров'я Португалії Жозе Боавіда, глава Відділу захисту дітей ЮНІСЕФ (Україна) Наїра Аветисян та ін.

Для учасників конференції прозвучало музичне привітання від колективу «Сонячне коло», тріо «Купава» і Вікторії Цекало - дівчинки з синдромом Дауна, яка цього року вступила на спеціальність «режисер видовищно-театралізованих заходів» Харківського вищого коледжу мистецтв.

Конференція проходить за підтримки Міністерства соціальної політики України та проекту Європейського Союзу «Твіннінг», Фундації відкритого суспільства (OSF), Дитячого фонду ЮНІСЕФ (Україна).

Друкувати
Останні новини