У Харкові збільшили видатки на харчування дітей у школах і дитячих садках
11 грудня 2019 17:31 Освіта
У Харкові збільшили видатки на харчування дітей у школах і дитячих садках У місті збільшили грошові норми харчування для вихованців дитсадків, учнів шкіл та ПТУ на 2020 рік.

Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 11 грудня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Як повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко, з 1 січня харчування однієї дитини від 1 до 3-х років збільшиться на 5 грн і складе 25 грн в день, для дітей від 3 до 6 років - з 25 до 30 грн. Вартість харчування для школярів 1-4-х класів збільшиться на одну гривню і складе 12 грн. Безкоштовні сніданки в 2020 році щодня отримуватимуть понад 54 тис. дітей. Ці витрати повністю покриваються за рахунок міського бюджету.

Ольга Деменко зазначила, що в місті велика кількість дітей з пільгових категорій (діти-сироти, діти під опікою, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей), в тому числі школярі та дошкільнята, які також харчуються за рахунок коштів місцевого бюджету. Крім того, за рішенням сесії міської ради сьогодні понад 3 тис. дітей учасників АТО отримують, крім сніданків, ще й безкоштовні обіди. З нового року вартість харчування для таких категорій дітей зросте з 14 до 15 грн, а для пільговиків-учнів ПТУ становитиме 55 грн.

Також сьогодні виконком затвердив вартість харчування в дитячому будинку «Родина» і школі-інтернаті для малозабезпечених дітей - у розмірі 65 грн.

Ольга Деменко зазначила, що підвищена увага до правильної організації харчування дітей в Харкові проявляється не тільки в грошових нормах. «Цього року понад 10 харчоблоків харківських шкіл були капітально відремонтовані. За останні три роки ми замінили понад 1 тис. одиниць технологічного обладнання в навчальних закладах: електричні плити, м'ясорубки, сковорідки тощо. Тобто, щоб харчування дітей було повноцінним, мало виділити кошти, треба ще користуватися сучасними технологіями і міняти обладнання, а також систематично підвищувати кваліфікацію персоналу, що працює на харчоблоках», - підкреслила директор департаменту.

Нагадаємо, що 40% вартості харчування вихованців дитячих садків фінансується з міського бюджету, решту оплачують батьки. При цьому Ольга Деменко підкреслила, що в порівнянні з іншими містами Харків бере на себе найбільший відсоток цієї суми.

Зазначимо, що за рахунок коштів міста учні 1-х класів протягом останніх 10 років отримують безкоштовне молоко.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини