У Харкові запропонували низку ініціатив для підтримки інституту сім'ї
06 листопада 2018 11:13 Суспільство
У Харкові запропонували низку ініціатив для підтримки інституту сім'ї I Міжнародний СоціоФорум «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства» пройшов у Єврейському культурному центрі «Бейт Дан».

У ньому взяли участь представники Фонду ООН в області народонаселення в Україні (UNFPA), Дитячого фонду ООН (UNICEF), Німецької федеральної компанії міжнародного співробітництва (GIZ), Канадської поліцейської місії в Україні, Національної академії наук України, почесні консули іноземних держав в Харкові, представники виконавчих органів та депутатського корпусу місцевого самоврядування, Національної поліції України, недержавних громадських об'єднань, наукового та викладацького співтовариства.

На трьох панельних дискусіях форуму обговорювалися тенденції розвитку сім'ї в сучасних умовах, ефективні практики формування усвідомленого батьківства, подолання домашнього насильства через розбудову горизонтальних зв'язків в суспільстві.

Як підкреслила у своєму виступі заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, інститут сучасної української сім'ї зазнає викликів, пов'язаних з об'єктивними проблемами в країні.

За її словами, форум покликаний не тільки обговорити різні питання в сфері сім'ї, а й виробити наукові критерії для розробки методів захисту сучасної сім'ї.

«В основі традиційної української родини лежить міцний шлюб і накопичені колективним досвідом методи виховання дітей. Сьогодні звичний інститут сім'ї піддається впливу нових відносин. Все частіше ми чуємо про так звані громадянські шлюби, в основі яких лежить звичайне спільне проживання без взаємних зобов'язань. Практично повсякденним стало поняття насильства в сім'ї, безпосередньо пов'язане з ростом агресії в суспільстві», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

Начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що зміцнення комунікацій між представниками влади, науковцями та громадськістю - запорука превентивного вирішення багатьох актуальних питань сучасного суспільства.

«Сім'я як основа розвитку здорового соціуму вимагає до себе підвищеної уваги, і наша основна задача - своєчасне реагування на проблемні питання, створення умов для їх профілактики, підтримка соціальних ініціатив, які сприяють всебічному розвитку суспільства, його освітнього і культурного зростання. Організатори форуму запропонували для обговорення актуальні питання розвитку сучасної української сім'ї, і ми разом спробуємо знайти оптимальні підходи для їх вирішення», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

Підсумки роботи форуму підбив голова правління громадської організації «Ми небайдужі», співорганізатор заходу В'ячеслав Федорков. За його словами, учасники форуму обговорили та прийняли звернення до центральної влади з проханням внести зміни до законодавства України з метою подальшого розвитку інституту сім'ї.

Зокрема, учасники форуму запропонували створити інститут урядового уповноваженого з питань сім'ї, затвердити почесний знак «За сумлінне батьківство», ліквідувати статус одиноких матерів і батьків як інститут, який створює умови для розлучень і дитячого сирітства, заснувати День батька на державному рівні нарівні з існуючим Днем матері, удосконалити систему освітньої підготовки молоді до подружнього життя та відповідального батьківства, обговорити питання зміцнення української сім'ї на вищому рівні.

Зазначимо, що проект проведення I Міжнародного СоціоФоруму «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства» став одним з переможців Міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів.

Організатори - громадська організація «Ми небайдужі» та Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

Друкувати
Останні новини