У Харкові встановили меморіальну дошку видатному педагогу Павлу Масленнікову
10 вересня 2021 13:49 Місто
У Харкові встановили меморіальну дошку видатному педагогу Павлу Масленнікову Меморіальну дошку Почесному громадянину міста Харкова, ветерану Другої світової війни, заслуженому вчителю УРСР Павлу Масленнікову відкрили сьогодні, 10 вересня, на фасаді Харківської спеціалізованої школи №3 (вул. Лесі Українки, 4).

У заході взяли участь представники міської влади, співробітники школи, близькі, колеги, друзі та учні Павла Масленнікова.

Як зазначила директор Департаменту освіти Ольга Деменко, майже чверть століття Павло Масленніков очолював середню школу №3, яка завдяки йому стала першою школою з поглибленим вивченням англійської мови в Харкові і однією з перших в Україні.

«Я завжди буду пишатися тим, що знала його особисто. Це була людина, у якої можна було вчитися щохвилини. Павло Андрійович пройшов всю війну з безліччю нагород і міг стати кадровим військовим. Але він повернувся в освіту, створив цю школу, яка і зараз є однією з кращих шкіл Харкова. Тут закладено стільки сил, енергії, творчості, що по-іншому бути не може. Впевнена, що меморіальна дошка видатному директору буде мотивувати вас на ще більші досягнення», - підкреслила Ольга Деменко.

Також спогадами про Павла Масленнікова поділилася його дочка Лариса Кудрявцева. Вона розповіла, що викладати її батько мріяв з дитинства. Так, коли в країні стартувала кампанія з ліквідації неписьменності, він, бувши третьокласником, вчив свою маму писати і впорався з цим успішно.

«Уже коли був директором, у школі він викладав історію. Всі ми розуміли, що цю історію він створював сам: в роки війни - своєю доблестю, відвагою і навіть кров'ю, в мирний час - чесною, творчою, вчительською працею», - підкреслила дочка педагога.

Зазначимо, що відкриття меморіальної дошки приурочено до 100-річчя від дня народження Павла Масленнікова.

Довідка. Павло Андрійович Масленніков - організатор освіти, Герой Соціалістичної Праці. У 1938 році у віці 17 років став завідувачем Юр'євецької початкової школи. У 1940 році - курсант Московського Червонопрапорного піхотного військового училища. 7 листопада 1941 року був учасником військового параду на Червоній площі в Москві, після якого прийняв перший бій, захищаючи місто. День Перемоги зустрів у Празі у званні капітана. Після війни закінчив Харківський педагогічний інститут. Шість років був заступником завідувача міського відділу народної освіти Харкова. 1958 року очолив середню школу №3, де пропрацював директором 24 роки.

У 1978 році указом Президії Верховної Ради СРСР Павлу Андрійовичу було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. У 1982 році перейшов працювати в Харківський педагогічний інститут на факультет підготовки керівників загальноосвітніх шкіл, де викладав 15 років.

Автор 15 друкованих праць, серед яких - чотири навчальних посібники. Доцент. Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Червоної Зірки, Вітчизняної війни ІІ і І ступенів, медалями «За оборону Сталінграда», «За взяття Праги» та ін. Заслужений вчитель України. Почесний громадянин міста Харкова.

Помер 23 червня 2019 року на 98-му році життя.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини