У Харкові вшанували пам'ять жертв Голокосту (дополнено)
28 січня 2015 10:21 Місто
У Харкові вшанували пам'ять жертв Голокосту (дополнено) Захід, присвячений пам'яті жертв концтабору «Освенцим», відбувся сьогодні, 27 січня, в Ізраїльському культурному центрі Харкова.

У заході взяли участь представники Харківської міської ради, дипломатичних місій, харківських єврейських організацій, головний рабин Харкова та області Мойше Москович. Учасники заходу вшанували пам'ять в'язнів, які загинули в концтаборах, хвилиною мовчання.

Як зазначив заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, сьогодні Харків, як і весь світ, віддає данину пам'яті та поваги людям, загиблим в «Освенцимі». «Згадуючи минуле і віддаючи данину минулому, ми повинні думати про майбутнє. І зараз, в цей непростий час, ми повинні зробити все, щоб не допустити прояву фашизму і тероризму, ми повинні зробити все, щоб можна було створювати і розвивати, щоб у нашій країні встановилися мир і стабільність», - підкреслив Ігор Терехов.

У свою чергу другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського культурного центру в місті Харкові Нелі Шульман зазначила, що сьогоднішній день - поза політикою і поза національних забобонів, тому що мова йде не тільки про знищення мільйонів євреїв, а про втрату людяності, про яку пам'ятатиме безліч поколінь.

Зазначимо, 27 січня в польському місті Освенцім відбулися жалобні заходи, в яких взяла участь українська делегація на чолі з Президентом України Петром Порошенком. У складі офіційної делегації були і харків'яни, зокрема, народний депутат України Олександр Фельдман. Народний депутат підкреслив, що поїздка української делегації - це нагадування всім дорослим про те, щоб не допустити подібне для своїх дітей. «Особливо це актуально сьогодні, коли ллється кров в нашій країні, відбувається насильство над мирними людьми, та й всюди в світі ми бачимо прояви ксенофобії», - зазначив Олександр Фельдман.

Нагадаємо, в Харкові 27 січня сотні городян прийшли на меморіал в Дробицький яр, щоб вшанувати пам'ять невинно убитих під час фашистської окупації жителів міста. Також траурна церемонія пройшла біля Меморіалу жертвам Голокосту на місці колишнього єврейського гетто періоду окупації Харкова 1941-1943 років. А 29 січня пройде зустріч колишніх в'язнів концтаборів в приміщенні Харківської синагоги (початок - о 14:00).

Довідка. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно 27 січня, в день, коли в 1945 році радянські війська звільнили в'язнів концентраційного табору «Освенцім» («Аушвіц»). За різними даними, в цьому таборі загинуло від 1,5 млн до 4 млн людей - в основному євреїв, а також поляків, ромів, радянських військовополонених і в'язнів інших національностей.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини