У Харкові вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС
14 грудня 2018 12:43 Суспільство
У Харкові вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС Пам'ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи вшанували сьогодні, 14 грудня, покладанням квітів до пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС у Молодіжному парку.

Захід приурочено до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У ньому взяли участь заступник Харківського міського голови Михайло Фатєєв, голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарєв, а також керівництво області, ліквідатори аварії, представники громадських чорнобильських організацій і жителі міста.

Присутні поклали квіти до пам'ятника і вшанували загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. Священнослужителі Харківської єпархії провели панахиду за загиблими.

Також з нагоди Дня вшанування чорнобильців сьогодні в Чорнобильській історичній майстерні пройде захід, де учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС вручать почесні грамоти.

Зазначимо, станом на 1 вересня 2018 року в Харкові проживали 8752 чоловіки, які пострадали в результаті аварії на ЧАЕС, з яких - 3183 інваліди 1-ї категорії і 998 дітей.

Довідка. 26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних електростанціях - аварія на Чорнобильській АЕС. 10 листопада 2006 року Указом Президента України була заснована пам'ятна дата - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня. Цей день обраний у зв'язку з тим, що 30 листопада 1986 рокці було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС,  а 14 грудня було опубліковано повідомлення про те, що комплекс захисних споруд прийнятий в експлуатацію. І тепер з нагоди цього дня по всій країні проходять різні заходи, присвячені пам'яті ліквідаторів цієї аварії, - мітинги, покладання квітів до пам'ятників ліквідаторам, молебні та інші акції пам'яті.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини