У Харкові відзначили День визволення України
28 жовтня 2021 11:09 Місто
У Харкові відзначили День визволення України Покладання квітів з нагоди 77-ої річниці визволення України від нацистських загарбників відбулося сьогодні, 28 жовтня, на Меморіалі Слави.

У заході взяли участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, керівництво області, ветерани, представники духовенства, громадських організацій, підприємств та установ, мешканці міста.

Присутні поклали квіти до пам'ятника Батьківщині-Матері та вшанували хвилиною мовчання загиблих під час Другої світової війни.

«Сьогодні ми віддали данину пам'яті людям, які загинули під час визволення міста Харкова, під час визволення України. Ми завжди з трепетом згадуємо героїв, які здобули нам перемогу та завдяки яким ми живемо у мирній Україні. Наш святий обов'язок – зробити все, щоб наші діти пам'ятали про цей подвиг. І те, що сьогодні на Меморіалі зібралися і молодь, і люди середнього віку, і ветерани, говорить про те, що зв'язок між поколіннями - міцний», - зазначив Ігор Терехов.

Довідка. День визволення України від нацистських загарбників відзначають щороку 28 жовтня згідно з Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року. Звільнення України від нацистських завойовників відбувалося силами чотирьох Українських фронтів протягом понад півтора року – з січня 1943 року до жовтня 1944 року. Радянські Збройні Сили на території України здійснили 15 наступальних стратегічних та фронтових операцій, найбільшими з яких були Білгородсько-Харківська, Донбаська, Дніпровсько-Карпатська, Битва за Дніпро, Львівсько-Сандомирська та Східно-Карпатська. Остання операція завершилася 28 жовтня 1944 року повним вигнанням окупантів із території України.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини