У Харкові відзначили 68-ту річницю незалежності Ізраїлю
16 травня 2016 21:00 Міжнародне співробітництво
У Харкові відзначили 68-ту річницю незалежності Ізраїлю Прийом з нагоди 68-ї річниці незалежності Держави Ізраїль відбувся сьогодні, 16 травня, в готелі «Харків Палас».

У ньому взяли участь другий секретар посольства Держави Ізраїль в Україні Нелі Шульман, директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь, начальник відділу по роботі з об'єднаннями громадян Харківської міської ради Олександр Стерин.

Нелі Шульман зазначила, що це незвичайне свято для ізраїльського народу, яке його об'єднує. «День незалежності відкривається запалюванням 12 факелів на горі Герцля. Це знаменний і важливий день для нас. Ізраїльтяни пишаються багатьма напрямками своєї діяльності - сільським господарством, наукою, культурою, але перш за все ми цінуємо людей. У нас різна побутова культура, погляди на політику, але є те, в чому ми єдині, - це День незалежності», - сказала Нелі Шульман.

Дізнатися більше про Ізраїль присутні на прийомі змогли послухавши лекцію культуролога Володимира Мака. Святковий настрій на вечорі створила камерна музика у виконанні оркестру Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського.

Довідка. День незалежності - головне державне свято Ізраїлю, що відзначається щорічно на згадку про проголошення Держави Ізраїль 14 травня 1948 року. Приблизно за 8 годин до закінчення британського мандата в Палестині була підписана Декларація незалежності Ізраїлю, і Давид Бен-Гуріон (згодом перший прем'єр-міністр Ізраїлю) оголосив про створення Держави Ізраїль. Це оголошення було зроблено внаслідок рішення Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада 1947 року. Напередодні свята у всіх містах влаштовуються феєрверки. Це єдиний офіційний неробочий день в Ізраїлі. Дню незалежності передує Йом Ха-Зікарон - День поминання полеглих солдатів Ізраїлю і жертв терору.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини