У Харкові відзначили 27-річчя з дня виведення радянських військ із Афганістану
15 лютого 2016 12:46 Суспільство
У Харкові відзначили 27-річчя з дня виведення радянських військ із Афганістану Мітинг, присвячений 27-мій річниці виведення радянських військ із Афганістану, відбувся сьогодні, 15 лютого, біля пам'ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

У заході взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники обласної влади, учасники локальних воєн, сім'ї загиблих.

«Можливо, не всі тоді зрозуміли значимість цього дня, який ми відзначаємо вже 27 років. Адже він за значенням поряд із Днем Перемоги в 1945-му, бо люди, які пішли на ту війну, свято вірили в те, що роблять добру справу. Вони виконували свій інтернаціональний обов'язок і поводилися як герої. А зараз ми тісно співпрацюємо з афганськими організаціями, і треба віддати їм належне - вони дуже організовані. За 27 років вони не втратили з поля зору жодної сім'ї загиблого, не залишили без уваги жодного померлого, тобто ведеться величезна робота. Ми теж завжди знаємо, хто потрапив до лікарні, кому потрібна матеріальна допомога, у кого проблеми сімейного характеру. Ми з усіма в контакті і всім намагаємося допомогти», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Після молебню, який провів протоієрей отець Олександр, учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали до пам'ятника квіти.

Довідка. 15 лютого 1989 року останні підрозділи радянських військ покинули територію Афганістану. З 2004 року 15-го лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У Харкові живе близько 5 тис. ветеранів - воїнів-інтернаціоналістів, близько 1 тис. з них - інваліди. При виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані загинули 124 харків'янина.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини