У Харкові відзначили 100-річчя міської каналізаційної системи
29 грудня 2014 18:45 Місто
У Харкові відзначили 100-річчя міської каналізаційної системи Урочисті збори колективу з нагоди 100-річчя створення харківської каналізаційної системи пройшли сьогодні, 29 грудня, в КП «Харківводоканал».

Під час заходу кращим співробітникам підприємства вручили Почесні грамоти Харківської міської ради, Подяки міського голови, а також грамоти Департаменту комунального господарства. Зокрема, за вагомий внесок у розвиток підприємства нагороди отримали генеральний директор Іван Корінько, радник директора Сергій Піліграм, колишній директор підприємства Юхим Клейн та інші співробітники підприємства.

Як повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін, зараз КП «Харківводоканал» - лідер в галузі водопостачання та водовідведення в Україні. Цього року підприємство отримало друге місце за якістю питної води, яку воно поставляє в будинки харків'ян. Крім того, «Харківводоканал» розвивається, модернізується його обладнання, на що залучаються інвестиційні кошти. Так, наступного року для оновлення обладнання підприємство отримає 75 млн дол. кредиту. За словами Віктора Кітаніна, модернізація насамперед спрямована на енергоефективність, що в свою чергу заощадить кошти споживачів.

Генеральний директор підприємства Іван Корінько зазначив, що «Харківводоканал» - лідер у сфері житлово-комунального господарства України щодо впровадження у виробництво ефективних ресурсо- та енергозберігаючих технологій, безпечних для екології регіону, а також сучасного обладнання, автоматизованих систем управління. На останній сесії міської ради була затверджена програма розвитку підприємства до 2026 року, в якій закладені заходи, спрямовані на модернізацію обладнання.

Як повідомив колишній директор «Харківводоканалу» Юхим Клейн, Харків - одне з перших міст в Україні, в якому була створена система каналізації. Харківська каналізація - одне з найстаріших і найбільших інженерних споруд в Україні. Харків у цій галузі завжди був першим - вперше в місті були застосовані нові методи очищення стічних вод та інші нововведення. Юхим Клейн зазначив, що каналізаційна система Харкова не тільки одна з кращих в Україні, а й у колишніх республіках Радянського Союзу. Вона є прикладом і для деяких країн Європи.

Зазначимо, що при проектуванні і будівництві інженерних споруд харківської міської каналізації використовувалися новітні світові технології і розробки у сфері водовідведення. Наприклад, при очищенні стічних вод на очисних спорудах Харкова вперше в Російській імперії був застосований метод штучної біологічної очистки стічних вод. Така технологія і зараз використовується всіма водоканалами України та більшістю країн Європи та Азії.

На Диканівській і Безлюдівської станціях біологічного очищення одними з перших в СРСР були побудовані первинні і вторинні відстійники, розроблені фахівцями підприємства та вченими проектного інституту «Укргіпрокоммунстрой». Подібні відстійники до теперішнього часу успішно експлуатуються водоканалами далекого і ближнього зарубіжжя та загальновідомі як «відстійники харківського типу».

З 1974 року в Харкові почала функціонувати перша в СРСР унікальна система каналізації глибокого закладення в комплексі з однією з найбільших в Європі каналізаційних насосних станцій (проектна потужність перекачування - 1500 тис.куб.м на добу).

Довідка. У 1914 році відбувся пуск першого комплексу очисних споруд Головної біостанції потужністю 8 тис. куб. м на добу. Протяжність мереж каналізації тоді становила 48 км. Сьогодні загальна довжина каналізаційної мережі, яку обслуговує підприємство, - 1644 км, у тому числі 56 км тунелів з глибиною закладення до 60 м. При перекачуванні стічної рідини експлуатується 30 насосних станцій, у тому числі Головна каналізаційна насосна станція - друга в Європі по глибині залягання (38 м) і найбільша в Україні, з потужністю перекачування 1500 тис. куб. стічної рідини на добу. Стічні води системами самопливних і напірних трубопроводів подаються на дві станції біологічного очищення - «Диканівська» і «Безлюдівська». Загальна проектна потужність очисних споруд - 1,1 млн. куб. м на добу.


Друкувати
Останні новини