У Харкові відзначають День Конституції
28 червня 2016 11:19 Місто
У Харкові відзначають День Конституції Церемонія покладання квітів до пам'ятника Незалежності України відбулася сьогодні, 28 червня, на пл. Конституції.

У заході, присвяченому 20-й річниці прийняття Конституції України, взяли участь керівництво міста та області, перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, віце-мери, директори департаментів, голови райадміністрацій, військовослужбовці.

«Конституція - це основа демократичного суспільства. Я щиро хочу, щоб в Україні настало верховенство права, і кожна сім'я відчувала захищеність. Я дуже гордий за те, що вчені Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, які брали участь в розробці Конституції, й сьогодні продовжують працювати над законодавчою базою країни. Нам потрібні тільки ті зміни, які націлені на розвиток України і комфортне життя для людей», - підкреслив Ігор Терехов.

Зазначимо, що сьогодні в Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. Лисенка пройде святковий концерт, початок - 0 14:00.

Довідка. Конституція України була прийнята Верховною Радою вранці 28 червня 1996 року після обговорення, яке тривало всю ніч. Конституція України як вищий законодавчий акт визначила базові принципи організації вищих органів держави і місцевого самоврядування, їх відносини і компетенцію, а також права, свободи і обов'язки людини і громадянина. В її розробці брали участь вчені Харківської юридичної академії (нині - Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого). Конституція 1996 року стала першою Конституцією незалежної України. Відповідно до Конституції день прийняття Основного Закону є державним святом.


Друкувати
Останні новини