У Харкові відкриють меморіальну дошку хірургу Мойсеєві Фабриканту
18 травня 2015 10:59 Культура
У Харкові відкриють меморіальну дошку хірургу Мойсеєві Фабриканту Відкриття меморіальної дошки основоположнику вітчизняної щелепно-лицевої хірургії Мойсеєві Фабриканту відбудеться 19 травня (початок - о 12:00) на фасаді будівлі Харківської наукової медичної бібліотеки (пл. Поезії, 5).

Захід приурочений до 150-річчя з дня народження вченого.

Ця триповерхова будівля була збудована на замовлення Мойсея Фабриканта, проект виконав архітектор Здіслав Харманський. Її будівництво завершилося в 1900 році, а у 1901 році на перших двох поверхах відкрилися Хірургічна лікарня і Ортопедичний інститут доктора Мойсея Фабриканта, на третьому він жив із сім'єю.

Меморіальна дошка виготовлена ​​і встановлена ​​за кошти керівників Харківського музею Голокосту та Харківського обласного комітету «Дробицький Яр».

Довідка. Мойсей Фабрикант народився в селі Шумілово Ольгопольського повіту Подільської губернії (нині - Бершадський район Вінницької області). У 1889 році закінчив з відзнакою курс медичних наук Імператорського Харківського університету.

Під час Російсько-японської (1904-1906) та Першої світової (1914-1917) воєн оперував поранених у міських госпіталях і у власній лікарні.

У 1921 році став професором одонтологічного факультету Харківського медичного інституту, а в 1944 році очолив кафедру хірургічної стоматології Харківського медичного стоматологічного інституту.

Мойсей Фабрикант - автор понад 80 наукових робіт. Багато великих вчених визнали його як творця в Радянському Союзі школи щелепно-лицьової хірургії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини