У Харкові відкрили Почесне консульство Грузії
10 жовтня 2018 15:51 Міжнародне співробітництво
У Харкові відкрили Почесне консульство Грузії Почесне консульство Грузинської Республіки відкрили сьогодні, 10 жовтня, на пр. Гагаріна, 98 у Харкові.

У заході взяли участь керівництво міста та області, Надзвичайний і повноважний посол Грузії в Україні Гела Думбадзе, а також Почесний консул Грузії в Харкові Олександра Чихладзе.

«Відкриття Почесного консульства Грузії у Харкові відповідає духу взаєморозуміння та стратегічного партнерства між нашими державами, теплим дружнім відносинам між нашими народами. Консульство буде завжди відкрито для обговорення різних питань і можливостей спільної реалізації будь-яких проектів, спрямованих на розширення нашої співпраці», - сказала Олександра Чихладзе.

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса з відкриттям консульства всіх привітав перший заступник міського голови Ігор Терехов. Він зазначив, що процес створення консульства дався місту нелегко, і сьогодні Харків - перше місто в Україні, де відкрито представництво Грузії.

«Це ще один крок на шляху зміцнення міжнародного іміджу Харкова. Я впевнений, що попереду у Харкова великі перспективи співпраці з Грузією. У нашого міста давно склалися теплі стосунки з цією країною - два грузинських міста Кутаїсі та Тбілісі є партнерами Харкова. Хочу відзначити також, що Олександра Чихладзе була свого часу депутатом міської ради і має досвід роботи в органах влади, і я впевнений, що на новому дипломатичному поприщі вона працюватиме дуже успішно. Бажаю консульству стабільної та успішної роботи!» - сказав Ігор Терехов.

У свою чергу посол Грузії в Україні Гела Думбадзе зазначив, що в Грузії дуже люблять українців і завжди радо їх зустрічають.

«Дуже рідко можна знайти іншу країну в світі, яку так люблять грузини. Кілька років тому в Грузії провели соціальне опитування щодо найпопулярнішої іноземної держави - Україна посіла в ньому 1-е місце. Ми любимо українців і завжди вас чекаємо. Наші країни об'єднують спільні проблеми і спільні досягнення. Вітаю вас з тим, що фактично в центрі Харкова створюється грузинський будинок - тут ви завжди зможете побачити маленьку Грузію зі своїми великими традиціями», - підкреслив Гела Думбадзе.

Посол Грузії вручив Олександрі Чихладзе герб Грузинської Республіки. За його словами, слідом за Харковом Почесне консульство планують відкрити у Львові.

Зазначимо, консульську екзекватуру Міністерство закордонних справ Грузії вручило Олександрі Чихладзе влітку 2018 року.

Друкувати
Останні новини