У Харкові відбувся театрально-психологічний проект за участю ветеранів АТО
06 липня 2016 17:29 Суспільство
У Харкові відбувся театрально-психологічний проект за участю ветеранів АТО У театрально-психологічному проекті «Громадянський піксель» взяли участь понад 200 ветеранів АТО і їхніх близьких.

Як зазначили організатори, це унікальний для України проект. Його суть полягає в тому, що на п'яти зустрічах ветерани АТО та їхні близькі розповідали свої історії, а актори театру «Прекрасні квіти» перетворювали їх на очах у публіки в міні-спектаклі. Всього в проекті взяло участь 227 осіб, з них 43 жінки (матері й дружини воїнів) і п'ятеро дітей. Головним результатом зустрічей, вважають організатори, стало відновлення зв'язків між людьми. А це - перший крок в адаптації ветеранів до мирного життя.

«Розповідь про травматичну подію - це не тільки звільнення, але і крок до осмислення свого досвіду, до кращого управління власними емоціями. Слухаючи, як розповідають інші, людина отримує новий досвід. Підтримка від інших дозволяє йти на емоційний ризик, надихає на оптимізм і успіх», - зазначила куратор проекту Ольга Ладия-Щербакова.

Оскільки формат проекту був незвичайний, організатори крім основних заходів з акторами проводили підготовчі зустрічі, на яких пояснювали учасникам суть проекту, а також пост-проектні зустрічі, де обговорювалися враження і підсумки. Всього було проведено 15 зустрічей, з них п'ять повноцінних виступів.

Під час проекту волонтери-психологи і актори театру «Прекрасні квіти» відвідали також Чугуїв і Первомайський.

За словами Ольги Ладіі-Щербакової, проект виявився вкрай успішним. Так, саме зустрічі «Громадянського пікселя» переконали одного з демобілізованих бійців АТО почати курс психологічної реабілітації. Багато хто з учасників говорили про адаптацію до мирного життя, взаємини з близькими, ставлення суспільства до ветеранів.

«Ми намагалися ставитися до кожної історії професійно, з холодною акторською головою. Уникнути, по можливості, чисто людського співпереживання, щоб це не завадило роботі на сцені. Але при цьому кожна розказана історія гідна цілого фільму, вони героїчні і трагічні. Це абсолютно новий досвід, багато нового матеріалу, який ми сподіваємося правильно використовувати в нашому театрі», - зізнався актор Артем Вусик.

Ще до початку проекту актори театру припускали, що розказані історії можуть стати основою для цілого спектаклю. Сьогодні це виглядає трохи інакше. «Якщо ми перенесемо ці відверті розповіді людей про їхнє життя в театр, ми увійдемо на територію, де мистецтво стає важливіша за правду. Але ми дивилися в очі цим людям, вони довірили нам таємне. Мені б не хотілося вступати так з їхньою довірою. Але ці історії абсолютно точно знайдуть відгук у самих ветеранів. Так що показувати їх далі не «театралам», а бійцям мені зараз здається найвірнішим рішенням», - зазначила актриса Оксана Черкашина.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини