У Харкові відбувся Крос пам'яті жертв тоталітаризму
21 вересня 2019 16:42 Міжнародне співробітництво
У Харкові відбувся Крос пам'яті жертв тоталітаризму XIX Легкоатлетичний крос пам'яті жертв тоталітаризму пройшов сьогодні, 21 вересня, у Харкові.

У відкритті заходу взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, представники Генерального консульства Республіки Польща в Харкові, представники громадськості. Присутні поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітаризму у Лісопарку.

Після урочистої церемонії пройшла спортивна частина заходу. У забігу, присвяченому пам'яті жертв тоталітаризму, взяли участь близько 600 осіб, наймолодшому з яких - 2 роки і 4 місяці. Учасники забігу мали подолати 1, 5 і 10 км.

На дистанції 5 км першими фінішували Дмитро Плєвако та Анастасія Тропець (категорія до 15 років); Влад Полохов і Марія Козененко (16-17 років); Євген Харченко та Аліна Шуєва (18-39 років); Роман Мащенко та Альона Абрамова (40-49 років); 50-59 років - Надія Шип; 60 плюс - Василь Перебийніс і Валентина Капустіна.

На дистанції 10 км в категорії до 17 років перше місце посів Олег Гурін. У категорії 18-39 років перемогли Олексій Попруга і Наталія Мусієнко, у категорії 40-49 років - Віталій Чухно та Олена Мащенко, у категорії 50-59 років - Віктор Крамаренко. Абсолютними переможцями серед чоловіків став Олексій Попруга, серед жінок - Наталія Мусієнко.

Представники Генерального консульства Польщі та Департаменту міжнародного співробітництва міськради вручили переможцям та призерам кубки, медалі та подарунки. Спеціальний приз отримав найстарший учасник - 78-річний Анатолій Усенко.

Нагадаємо, що Крос пам'яті жертв комуністичного тоталітаризму проводиться в Харкові вже 19 років. Захід проходить у районі 6-го кварталу Лісопарку, де розташований Меморіал жертвам тоталітаризму. У 1940 році на цьому місці розстріляли 3809 польських офіцерів і 500 мирних поляків. Меморіал відкрили 17 червня 2000 року за ініціативою президентів України і Польщі.

Організатори Кросу пам'яті жертв тоталітаризму - Генеральне консульство Республіки Польща в Харкові та Харківська міська рада.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини