У Харкові тисячі дітей виконають «Богемську рапсодію» групи «Queen»
31 травня 2018 14:42 Культура
У Харкові тисячі дітей виконають «Богемську рапсодію» групи «Queen» Акція «Діти Харкова - за мир!», присвячена Міжнародному дню захисту дітей, відбудеться завтра, 1 червня, на пл. Свободи.

Як повідомив сьогодні, 31 травня, у прес-центрі Харківської міської ради головний режисер проекту Олексій Настаченко, в акції візьмуть участь понад 3,5 тис. дітей, в тому числі юні музиканти з Ужгорода, Миколаєва та Дніпра. В акції також візьмуть участь діти з обмеженими можливостями. Вихованці шкіл мистецтв і школярі об'єднаються в зведені оркестри і хори. Разом з професійним симфонічним оркестром «Prime Orchestra» вони виконають «Богемську рапсодію» групи «Queen», композицію «Світ без війни» Катерини Комар, «Пісню Землі» Майкла Джексона та пісню «Спрага» Джонні Холлідея. Завершить акцію пісня «Дитинство». На площі встановлять велику сцену, на якій виступатимуть великий зведений хор і оркестри. Музичні твори супроводжуватимуть хореографічні постановки.

Олексій Настаченко зазначив, що до такої значної масштабної події почали готуватися в січні: обговорювали музичний репертуар, чи вийде виконати складну «Богемську рапсодію» і що нове внести в проект.

«Дітям потрібна пісня, яка підкорить їхні серця. Це складний і потрібний матеріал. У березні почали працювати: замовили ноти аранжировщику, він нам їх вислав, ми з Денисом (головним диригентом) переглянули матеріал, відправили дітям у школи, де вони зі своїми вчителями вже його розучили. Потім почалися репетиції. Спочатку зводили оркестри різних інструментів - народні, духові, струнні. Після цього почали працювати з хором. Потім спробували звести хор і оркестр, а вже після почали працювати з хореографією», - розповів Олексій Настаченко.

Він підкреслив, що це була складна робота, яка іноді проходила в складних умовах - на вулиці, у великих залах, але завдяки їй діти поринули у світ професійної музики, почали працювати з професійними музикантами, і для них це стало стрибком в освоєнні своєї професії.

Як зазначив головний диригент проекту Денис Дорошенко, для музикантів «Prime Orchestra» це теж цікавий досвід. Спочатку було важко, особливо на перших репетиціях, а дітям було цікаво зануритися в незвичайний симфонічний світ, в оркестр, де є рок-група і ді-джей. Він розповів, як учора пройшла репетиція в Палаці спорту, коли її вперше відвідали діти з інших міст, які до цього вивчали матеріал у себе вдома.

«Коли в Палаці спорту на сцені оркестр, майданчик зайнятий оркестром і трибуни з двох боків зайняті хорами, звичайно, це справляє велике враження на дітей. Їм дуже подобається. Так, це важкі репетиції, буває жарко, хтось комусь заважає, але в підсумку усі починають знайомитися, дружити, спілкуватися. Їм подобається, це видно по очах, по їхніх обличчях», - зазначив Денис Дорошенко.

Поділилися своїми враженнями і діти. Маша Рябініна (учасниця оркестру) розповіла, що найскладнішими для неї були зведені репетиції: «Ти звик грати в межах одного залу зі своїми оркестром, друзями, а тут приходиш і бачиш в рази більше людей, і потрібно вчитися взаємодіяти, знайомитися між собою. Кожен грає по-своєму, потрібно знаходити спільну мову, є камерний оркестр, є духові, і потрібно зігратися разом».

А Поліна Пісарцова (вокал) зазначила, що найбільше запам'ятався момент, коли вона вперше побачила, скільки зібралося музикантів. За словами юної виконавиці, для неї це новий досвід, знайомства з новими друзями. «Для нас пісні ці були нові і складні. Ми їх вивчили, дуже постаралися, і коли на зведеній репетиції зібралися, побачили один одного - це був захват, тому що так багато було людей, і це викликало у мене багато емоцій», - розповіла Поліна Пісарцова.

Головний режисер проекту Олексій Настаченко зазначив, що в Харкові проект реалізують вже третій рік поспіль, і він став першим подібним в Україні. У організаторів немає мети встановлювати рекорди, але їм дуже приємно, що таку ж акцію проведуть у столиці України - «Діти Києва - за мир!». Значить, проект має підтримку і його головна мета досягнута.

«3,5 тисячі дітей будуть говорити про мир і закликати до того, щоб війна зупинилася. Тому що всі діти Харкова хочуть жити в світі», - сказав Олексій Настаченко і запросив всіх харків'ян і гостей міста приєднатися до акції завтра на пл. Свободи.

Початок заходу - о 19:00.

Нагадаємо, що на час підготовки та проведення акції на пл. Свободи обмежено рух транспорту. Співробітники правоохоронних органів забезпечуватимуть громадський порядок.

Довідка. Акція «Діти Харкова - за мир!» проводиться вже третій рік. Мета заходу - популяризація ідей миру, добра, єдності і справедливості. У 2017 році у великому концертному дійстві взяли участь понад 2 тис. учнів шкіл мистецтв, загальноосвітніх шкіл та учасників хореографічних колективів Харкова. 


Друкувати
Останні новини