У Харкові стипендіями мера і міської ради відзначать 360 дітей
05 вересня 2018 17:38 Освіта
У Харкові стипендіями мера і міської ради відзначать 360 дітей 360 школярів і студентів цього навчального року отримуватимуть стипендії Харківського міського голови і Харківської міської ради.

Про це сьогодні, 5 вересня, на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко. Члени комісії підтримали питання про присвоєння стипендій.

За словами директора департаменту, стипендія міської ради «Кращий учень навчального закладу» виплачується школярам в розмірі 300 грн. Претендентів на її привласнення висувають колективи навчальних закладів. Цього року було подано 240 кандидатур не тільки від шкіл, а й позашкільних навчальних закладів, в числі яких - центри дитячої творчості та спортивні школи.

«Це може бути учень, який досяг значних успіхів не лише в навчанні, а й спорті, творчій діяльності, в учнівському самоврядуванні. Всі кандидатури були розглянуті експертною комісією і підтримані», - зазначила Ольга Деменко.

Стипендію міського голови «Обдарованість» у розмірі 500 грн отримуватимуть, орієнтовно, 120 учнів - 60 школярів і 60 студентів. За словами Ольги Деменко, в загальному списку обдарованих учнів, який веде міський методичний центр, - понад 5 тис. осіб, тому ця стипендія - рейтингова, її виплачують учням з найвищими результатами навчання та досягненнями.

«Це діти, які досягли значних успіхів не лише в масштабах міста, області чи України. Якщо спортсмени - це чемпіони світу, Європи, якщо школярі - це переможці міжнародних олімпіад, турнірів, творчих конкурсів. Тут дуже багато кандидатур, і ми дивимося, у кого найвищі рейтинги. Потрібно, щоб усі, хто це заслужили, отримували стипендію», - пояснила Ольга Деменко.

Крім того, вона зазначила, що зараз очікується Указ Президента України про присвоєння стипендій глави держави. Планується, що ними відзначать близько 40 харківських учнів.

«Кандидатури на стипендію Президента подає Міністерство освіти і науки. Серед учасників міжнародних турнірів - це золоті, срібні та бронзові призери, а серед учасників всеукраїнських конкурсів - тільки ті, що зайняли перші місця», - повідомила директор департаменту.

Ольга Деменко зазначила, що в минулому навчальному році стипендіями Президента в Харкові був удостоєний 41 учень, і це найкращий результат в Україні. Харківські учні обігнали учнів столиці, де в 2,5 раза більше шкіл.

Зазначимо, що розпорядження про присвоєння стипендії «Обдарованість» підписує міський голова Геннадій Кернес. Стипендії мера і міської ради отримують учні всіх шкіл незалежно від форми власності протягом року - з вересня по вересень.

Друкувати
Останні новини