У Харкові стартував тиждень з боротьби з торгівлею людьми
25 листопада 2014 16:46 Суспільство
У Харкові стартував тиждень з боротьби з торгівлею людьми Інформаційний тиждень в рамках проекту «Торгівля людьми. Захист і безпека» стартував у Харкові.

Проект в Україні проводить міжнародна організація «Open for young women».
Сьогодні, 25 листопада, в Харківському національному університеті міського господарства ім. О. М. Бекетова пройшов брифінг для журналістів з цієї теми і лекція для студентів. 

Як повідомила журналістам координатор проекту Марина Лось, весь тиждень представники громадських організацій за участю Генерального консула консульства ФРН у Донецьку Детлефа Вольтера, які займаються цією проблемою, будуть зустрічатися з харківською молоддю з метою навчити їх, як не стати жертвами торгівлі людьми. Лекції проведуть в університетському ліцеї, Будинку Нюрнберга, навчально-виховному комплексі №14, центрі профтехосвіти №2, фізико-математичному ліцеї №27.

За словами Марини Лось, всього за 2014 рік в світі жертвами торгівлі людьми стали 21 млн чоловік. «Величезна кількість людей намагається нелегально влаштуватися за кордоном. Вони не знають мови, знаходяться на території Євросоюзу без віз, у них немає можливості отримати медичне обслуговування, вони не знають своїх прав. Ми допомагаємо таким люядм знайти легальну роботу», - зазначила координатор проекту.

Як повідомила менеджер освітньої програми міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» Вероніка Андрєєнкова, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), жертвами торгівлі людьми з січня до червня цього року стали 425 українців, 80% з них піддалися трудовій експлуатації, 20% - сексуальній. Більшість тих, хто став жертвою торгівлі людьми, - чоловіки. В цілому жертвами стали люди у віці від 3 до 76 років.

Вероніка Андрєєнкова зазначила, що всі, хто піддалися домашньому насильству, гендерній нерівності або стали жертвами торгівлі людьми можуть звернутися за тел.: 0800-500-335 (зі стаціонарного телефону) і 386 (з мобільного). У «Ла Страда» готові надати психологічну та юридичну підтримку. «Гаряча лінія» також відкрита для дітей: 0800-500-225 і 772. Дзвінки з мобільного телефону операторів «Київстар» і «Лайф» - безкоштовні.

Інформаційний тиждень проходитиме в місті до 29 листопада.

Довідка. Проект «OPEN for young women» стартував в Україні в 2011 році. Фахівці проекту надають молодим людям різного роду консультації про те, що необхідно знати, які заходи вживати, щоб захистити себе від торговців людьми, на що необхідно звернути увагу при виїзді за кордон. Діє проект на території Німеччини, України та Румунії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини