У Харкові розвивається рух миротворців
19 червня 2020 17:47 Міжнародне співробітництво
У Харкові розвивається рух миротворців Семінар, присвячений Міжнародному дню миротворців, відбувся сьогодні, 19 червня, на меморіальному комплексі «Висота маршала І.С. Конєва».

Захід пройшов в рамках виїзного засідання Харківського дипломатичного клубу з нагоди 25-ї річниці відновлення роботи Генерального консульства Республіки Польща в Харкові та Міжнародного дня миротворця.

На семінарі виступили учасники миротворчих місій у Косово, Боснії і Герцоговині, Південному Судані. Як зазначив координатор міжнародних молодіжних програм Міжнародної асоціації «Солдати миру» (SPIA) Сергій Самойлов, багато миротворців, які несли службу, тепер діляться досвідом з підростаючим поколінням.

За його словами, в Харкові реалізується унікальна програма «Юний миротворець», яку презентували на різних міжнародних конференціях, в тому числі у Палаці націй у Женеві (Швейцарія). Він розповів, що в Харкові створено 56 загонів юних миротворців по 15-20 осіб. Перед тим як носити блакитний берет, школяр отримує статус кандидата, повинен активно допомагати адміністрації школи, скласти іспит і написати твір про миротворчість. Потім юні миротворці проводять різні заходи. Наприклад, діти брали участь у зборі гуманітарної допомоги переселенцям з Донбасу. Також школярі випускають тематичні газети та проводять екскурсії англійською та українською мовами у шкільних музеях, присвячених миротворцям і місіям ООН. 

Такий загін також може отримати сертифікат міжнародної миротворчої програми «Школа миру». Для цього школярам необхідно направити в організацію план заходів на рік, протягом року виконувати його і надсилати звіти про виконану роботу. «Якщо план збігається зі звітами - отримують сертифікат. Діти проводять заходи щодо захисту прав людини, заходи, присвячені демократичним цінностям, тощо. У 2019 з 132 шкіл-заявників сертифікат отримали тільки 26», - розповів Сергій Самойлов.

За його словами, акції юних миротворців проходять за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради.

Як повідомив Сергій Самойлов, юні харківські миротворці активно співпрацюють з польськими однолітками.

«У нас склалися теплі стосунки з польськими організаціями в Варшаві і Кракові, завдяки чому можна співпрацювати з гімназіями в Польщі. Директор однієї з польських гімназій приїжджала до Харкова, де відвідала військовий університет і кілька шкіл за підтримки Харківської міської ради, а ми відвідали з візитом у відповідь Краків. Дякую міській раді за увагу, яка приділяється розвитку миротворчих організацій і проведенню Дня миротворців, оскільки це міжнародна подія, заснована Генасамблеєю ООН», - зазначив Сергій Самойлов.

Довідка. Міжнародний день миротворців ООН встановлений в 2002 році резолюцією Генеральної асамблеї ООН і святкується 29 травня.

29 травня 1948 року перша миротворча місія ООН (Орган ООН зі спостереження за дотриманням умов перемир'я) приступила до операцій в Палестині. Тепер в цей день віддається дань пошани всім, хто відслужив або продовжує брати участь у миротворчих операціях ООН за справу миру.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини