У Харкові проживає близько 300 тисяч дітей
10 грудня 2014 17:34 Суспільство
У Харкові проживає близько 300 тисяч дітей За даними всеукраїнського перепису населення, в Харкові проживає 287,5 тис. дітей і підлітків, що становить 19,7% населення міста.

Але, як зазначив начальник управління служб у справах дітей Олександр Малько, насправді в Харкові живе майже на 20% дітей більше, ніж зареєстровано. Серед них - діти, які зареєстровані в Харківській області або інших областях України, діти іноземців, що живуть в Україні на законних підставах, діти-переселенці з Луганської та Донецької областей.

Про це він повідомив на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради 10 грудня.

Також Олександр Малько зазначив, що, за даними Головного управління статистики в Харківській області, у Харкові щорічно народжується понад 14 тис. дітей. Для надання медичної допомоги дітям в місті функціонують дитячі лікарні, поліклініки, міський перинатальний центр, п'ять пологових будинків.

За даними директора Департаменту охорони здоров'я Юрія Сороколата, зараз на обліку в медичних установах міста знаходяться 872 вагітні з Донецької та Луганської областей. На сьогоднішній день в Харкові народилося 274 дитини, матері яких були змушені виїхати з Донбасу.

Як повідомив начальник управління служб у справах дітей, особлива увага приділяється медичному обслуговуванню дітей, які залишилися без батьківського піклування до моменту встановлення їхнього соціального статусу, а також дітей з хронічними захворюваннями. У 2014 році місто збільшило фінансування для придбання лікарських засобів для дітей-інвалідів на 25%, що склало близько 5 млн грн. За даними щорічних профілактичних медичних оглядів школярів, здоровими визнані лише 35,7% учнів. Враховуючи актуальність захворювання дітей та підлітків на туберкульоз, цього року на придбання туберкуліну заплановано виділити 1,8 млн грн, що вдвічі більше, ніж у 2013 році.

Як повідомив Олександр Малько, у Харкові здобувають середню освіту понад 107 тис. учнів у 181 комунальному загальноосвітньому закладі різних типів (в т.ч. гімназії, ліцеї). Крім того, у харків'ян є можливість отримувати освіту в 17 приватних навчальних закладах та 5 ліцеях при вищих навчальних закладах (навчається понад 5 тис. дітей). Крім того, в дошкільних навчальних закладах міста виховується 4,4 тис. дітей з особливими потребами, у загальноосвітніх - більше 1 тис. При цьому безперешкодний доступ мають 389 навчальних закладів міста, з яких пандусами забезпечені 56 навчально-виховних закладів. У 2014 році соціальну підтримку міста отримали 12,4 тис. учнів з числа дітей пільгових категорій, серед яких 778 дітей - це сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Як повідомив начальник управління служб у справах дітей, у системі загальної освіти Харкова вчиться на 29,7 тис. школярів більше, ніж зареєстровано дітей шкільного віку. Серед них - діти, які переселилися з тимчасово окупованій території України або районів проведення антитерористичної операції. 

За словами директора Департаменту освіти Ольги Деменко, в школи Харкова зараз ходять понад 3,5 тис. дітей-переселенців, в дитячі садки - понад 1 тис. Всі вони забезпечені харчуванням. Крім того, вони, як і всі харківські діти, відвідуватимуть новорічні програми для школярів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини