У Харкові пройшов благодійний бал «Подаруй світло»
19 травня 2017 20:00 Суспільство
У Харкові пройшов благодійний бал «Подаруй світло» Благодійний бал-аукціон «Подаруй світло» пройшов сьогодні, 19 травня, у колонній залі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Відкрив бал духовий оркестр, студенти провідних вишів Харкова станцювали віденський вальс.

Після цього відбувся благодійний аукціон. Раніше організатори балу - громадська організація «Гранат» - провела акцію в Харківській обласній спеціальній гімназії-інтернаті для сліпих дітей ім. В. Г. Короленка. 15 її вихованців намалювали картини - світ, яким вони його бачать. Сьогодні всі ці малюнки продали на аукціоні, а на виручені кошти відремонтують і оформлять в гімназії зал для малювання. Частина коштів на ці цілі надійде від Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Картини для аукціону намалювали учні 5-7 класів. Як розповіла їхній викладач з рельєфного малювання і образотворчого мистецтва Наталія Губанська, уроки з цього предмету проходять у кабінеті української мови, і зала, де діти могли б займатися творчістю, дуже потрібна. Велика, світла, де вони могли б малювати і майструвати вироби, щоб розвивати моторику пальців.

«Це їхня мрія. Незрячі діти малюють на плівці грифелем. Коли я дивлюся на ці малюнки - бачу сонце, птахів. Вони практично нічим не відрізняються від малюнків дітей, які бачать. У цих дітей глибокий внутрішній світ, який вони відчувають і передають в малюнках», - зазначила Наталія Губанська.

Про свій світ, мрії, які він намалював, розповів учень 5-а класу Кирил Каркуша. «Тут я намалював те, про що мрію. Коли я виросту, я хочу, щоб у мене була машина, дві собаки, кішка і будинок біля річки», - розповів хлопчик.

Також на благодійний аукціон свої картини передали кілька харківських художників. Зокрема, Валерія Кайдан подарувала благодійникам вісім своїх робіт.

Купили картини представники міської та обласної влади, бізнесмени, народний депутат України Валерій Писаренко. П'ять картин придбав голова Адміністрації Холодногірського району Максим Мусєєв.

«Завдання кожного з нас - зробити так, щоб люди з обмеженими можливостями почувалися безпечно і захищено. Це і створення комфортних умов для пересування містом, і надання соціальної допомоги, і допомоги в організації таких заходів, як сьогодні, на яких вони відчували б турботу і увагу з боку харків'ян. Наші діти - талановиті, і ці таланти необхідно продовжувати розвивати. Сьогоднішній аукціон, лоти, які були надані слабозорими і незрячими дітьми, стали тому підтвердженням. Всі роботи дітей були розкуплені», - зазначив голова Адміністрації Холодногірського району.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини