У Харкові пройде виставка, присвячена 130-річчю з дня народження Зінаїди Серебрякової
25 листопада 2014 12:26 Культура
У Харкові пройде виставка, присвячена 130-річчю з дня народження Зінаїди Серебрякової Виставка, присвячена 130-річчю з дня народження Зінаїди Серебрякової, експонуватиметься з 2 до 17 грудня в галереї «Мистецтво Слобожанщини» (Держпром, 4-й під'їзд).

До експозиції увійшли роботи учасників пленеру, що проходив у 2014 році в селі Нескучному Харківського району Харківської області, де народилася, жила і працювала Зінаїда Серебрякова (1884-1967). На підсумковій виставці будуть представлені живопис, графіка та художні фото як відомих майстрів, так і молодих художників. 

Відкриття експозиції - 2 грудня, початок - о 17:00.

Як повідомили організатори, всього в пленері взяли участь близько 200 художників - з Харкова, Миколаєва, Сум, Запоріжжя та інших міст України, а також московські художники. Пленер включав в себе три одноденних виїзди і тижневе перебування в Нескучному. Програма його була насичена культурологічними заходами: мистецтвознавчими лекціями, дискусіями, концертами, майстер-класами, краєзнавчими пошуками. Пленер був підтриманий адміністрацією Харківського району та керівництвом Харківської міської ради, Веселовською сільською радою, благодійним фондом «Дар».

Перші невеликі виставки-презентації пленерних робіт відкрилися в день пам'яті Зінаїди Серебрякової - 19 вересня 2014 року - у клубі села Нескучного і в Веселівській середній школі. У 2015 році виставки за результатами пленеру в різних форматах пройдуть у Харківському художньому музеї, Пархомівському художньому музеї ім. П.Ф. Луньова та інших культурних закладах Харківщини, а також відправляться за її межі.

Друкувати
Останні новини