У Харкові проводиться вакцинація дітей від поліомієліту
03 лютого 2022 17:46 Медицина
У Харкові проводиться вакцинація дітей від поліомієліту Кампанія із щеплення дітей, які пропустили або взагалі не робили щеплення проти поліомієліту, триватиме з 1 по 21 лютого.

Цими днями в кожній поліклініці Харкова вакцинуватимуть дітей від 6-ти місяців до 6-ти років, які з різних причин не отримали щеплення у визначений термін за віком. Кабінети для вакцинації розмежували із загальними приміщеннями поліклінік, щоб убезпечити маленьких пацієнтів від контакту з хворими.

Як повідомила лікар-педіатр Міської дитячої поліклініки №1 Ольга Григор'єва, для вакцинації використовують вакцину французького виробництва «Імовакс».

«Це інактивована поліомієлітна вакцина. Вона не викликає побічних ефектів, тому ми можемо рекомендувати її дітям», - зазначила педіатр.

У період вакцинальної кампанії у Харкові планується прищепити інактивованою поліомієлітною вакциною близько 9,5 тис. дітей. Крім того, понад 100 тис. дітей необхідно прищепити оральною вакциною. Медики рекомендують щеплювати дитину двома типами вакцин.

«Коли ви робите щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною, то ви робите щеплення для своєї дитини. Якщо в організм дитини потрапить поліовірус, то організм ніяк на нього не відреагує і він його виділятиме. Але коли ми прищеплюємо дитину оральною поліомієлітною вакциною, у дитини виробляється імунітет, і тоді вона не заражає інших дітей», - пояснила Ольга Григор'єва.

За її словами, оральна поліомієлітна вакцина – це також якісний європейський препарат бельгійського виробництва.

Зазначимо, що інформацію про процедуру вакцинації батьки можуть отримати у своїх сімейних лікарів, і якщо дитина ще не має планового щеплення від поліомієліту, медики закликають провакцинувати малюків. Вакцина запобігає розвитку клінічних проявів інфекції при попаданні поліовірусу в центральну нервову систему, таким чином захищаючи дитину від паралічу.
 
Нагадаємо, в Україні восени 2021 року та в січні 2022 року було зафіксовано кілька випадків захворювання дітей на поліомієліт. У зв'язку з цим, у країні організовано кампанію з щеплення дітей, які пропустили (або не зробили взагалі) вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини