У Харкові провели реконструкцію котельні за рекордні терміни
19 листопада 2021 16:16 ЖКГ
У Харкові провели реконструкцію котельні за рекордні терміни Реконструкцію котельні на вул. Саперній, 10 за кошти Світового банку було проведено за 4 місяці з проектних 9-ти.

Як повідомили у КП «Харківські теплові мережі», демонтаж старої котельні розпочався наприкінці червня, а вже 13 жовтня розпочався запуск котлів для опалення. 17 жовтня споживачі отримали гарячу воду, якої не було шість місяців.

За даними підприємства, котельня обслуговує 16 житлових будинків та 1 дитячий комбінат у районі вулиць Саперної, Шишківської, Шевченка. Враховуючи соціальну значущість об'єкта, його неефективність, було прийнято рішення включити реконструкцію котельні до програми розробки проєкту «Підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання України», що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Так, було виконано заміну трьох морально застарілих котлів на німецькі котли виробництва фірми «VIESSMANN» для опалення та гарячого водопостачання, які оснащені сучасною автоматикою та високоефективними модуляційними пальниками. Замінено на німецьке насосне обладнання, оснащене приладами частотного управління. Замість старих теплообмінників із малим значенням коефіцієнта теплопередачі та внутрішнім перетіканням теплоносія встановлені нові високоякісні пластинчасті теплообмінники.

Крім того, щоб надійно перекривати потік теплоносія, гарячої та холодної води, вся запірна арматура замінена на польську та данську. Замість громіздкої системи хімводоочищення встановлено компактну автоматичну систему пом'якшення води. Було демонтовано та замінено два баки запасу гарячої води об'ємом по 300 куб. м кожний. Змонтовано усі технологічні трубопроводи. Встановлено обладнання автоматизації та диспетчеризації котельні, оскільки її робота передбачена в автоматичному режимі з автоматикою погодного керування. Також повністю оновлено будівлю котельні.

Усього по місту в рамках програми «Реконструкція котелень з тепловою потужністю понад 5 МВт та побудова однієї нової котельні з демонтажем існуючих котелень у місті Харкові» буде збудовано та переобладнано 10 котелень, шість з яких вже почали працювати в новому опалювальному сезоні 2021-2022 рр.

Як зазначили на підприємстві, використання найновішого обладнання, сучасних високоефективних технологій спрямоване на забезпечення якості послуг, надійності, технологічної та екологічної безпеки. «Це дозволяє говорити про новий якісний рівень роботи підприємства. І на прикладі таких об'єктів можна стверджувати, що у місті Харкові, вперше в країні, виконуються роботи такого рівня», – наголосили на підприємстві.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини