У Харкові провели «Польський день»
17 липня 2021 20:16 Міжнародне співробітництво
У Харкові провели «Польський день» Етап ХV Міжнародного міжрелігійного молодіжного семінару «Ковчег» пройшов сьогодні, 17 липня, у Харкові.

Як зазначили організатори, ідея проєкту полягає у налагодженні взаєморозуміння між народами, що живуть в Україні, шляхом взаємного вивчення історії, релігії, культури і традицій етнічних груп, а також руйнування стереотипів. Реалізація проєкту передбачає проведення для молоді «національних днів» (українські, польські, єврейські та кримськотатарські). За підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Харкові цього року в місті провели «Польський день».

До проєкту долучилося 25 молодих людей зі Львова, Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпра та Енергодара. У рамках заходу вони побували на екскурсії «Польські сліди у Харкові», а також ознайомитися зі стародруками та рідкісними виданнями з колекції бібліотеки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Крім того, для учасників семінару провели екскурсію Центральним парком культури та відпочинку ім. М. Горького. 

Після «Польського дня» у Харкові учасники проєкту вирушили до міста Дніпро, де в Українському інституті вивчення Голокосту «Ткума» продовжиться вже п'ятнадцятий Польсько-кримськотатарсько-єврейсько-український семінар «Ковчег».

Зазначимо, що проєкт «Ковчег» орієнтований на молодь, яка має можливість вийти за межі власних етнічних кіл. Щороку в організації семінарів беруть участь Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Український інститут вивчення Голокосту «ТКУМА» у Дніпрі та Палац культури  ім. Г. Хоткевича у Львові, а протягом п’яти років - також діючий в Україні центр «Кримський дім» у Києві. Щорічно в семінарських заняттях беруть участь відомі особистості політики, науки і культури.

Ініціатором «Ковчега» є історик, дослідник теми Голокосту, доктор Аарон Вайс (Ізраїль), який під час Другої світової війни був врятований завдяки допомозі поляків і українців.


Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини