У Харкові проведуть інформаційну роботу з батьками про виховання дітей і відповідальність за жорстоке поводження з ними
22 лютого 2018 18:17 Суспільство
У Харкові проведуть інформаційну роботу з батьками про виховання дітей і відповідальність за жорстоке поводження з ними Інформаційні матеріали на тему обов'язків батьків щодо виховання дітей, а також відповідальності за жорстоке поводження з ними планують розмітити в громадському транспорті, школах, дитсадках і лікарнях Харкова.

Таке рішення прийняли учасники круглого столу на тему «Система формування сімейних цінностей. Роль і значення силових структур», який відбувся сьогодні, 22 лютого, у Харківській міській раді. У заході взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, представники ювенальної превенції, поліції, Департаменту освіти і громадських організацій.

Як повідомив інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Харківській області Костянтин Шеремет, сьогодні в підрозділах ювенальної превенції регіону перебуває на обліку 801 сім'я, де виховуються діти, яким необхідно приділяти увагу з боку правоохоронних органів і служб у справах дітей. Тільки за минулий рік в місті і області зафіксовано 120 фактів вчинення насильства щодо дітей.

За його словами, в січні цього року в силу вступив Закон України «Про попередження насильства в сім'ї», згідно з яким поліція має право у примусовому порядку проникнути у квартиру, якщо є достовірна інформація про здійснення там домашнього насильства.

«Раніше, приїжджаючи на місце події за дзвінком сусідів, ми не мали таких повноважень. Сьогодні більш ефективно може проводитися наша робота в зв'язку з можливістю проникнути в приміщення і забезпечити безпеку як членів сім'ї, так і дітей. Також новий закон передбачає кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, яка вступить в силу в кінці цього року», - зазначив Костянтин Шеремет.

За його словами, сьогодні за вчинення насильства щодо членів сім'ї загрожує до 15 діб адміністративного арешту, а також штрафні санкції та громадські роботи.

«На жаль, сьогодні батьки навіть елементарно не розуміють, що таке батьківські обов'язки. І дуже часто виникають випадки, які тягнуть за собою правові наслідки. Таке враження, що батьки навіть не думають про те, що їх сімейні стосунки з дитиною врегульовані законом. І в багатьох місцях цього закону вказані санкції за порушення цих позицій», - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

В рамках заходу віце-мер доручила поширити по місту інформацію про обов'язки батьків щодо належного виховання дітей і відповідальності за їх невиконання. За її словами, для цього будуть використані всі можливі комунікації, зокрема, плакати і листівки, розміщені в метрополітені і міськелектротранспорті, а також методички, які поширюватимуть в установах освіти і дитячих поліклініках.

Також учасники круглого столу планують організувати в місті масштабний родинний захід, приурочений до Дня сім'ї, в якому з творчими номерами виступлять діти та їхні батьки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини