У Харкові проходить українсько-американська конференція з комерціалізації розробок
27 січня 2022 16:03 Освіта
У Харкові проходить українсько-американська конференція з комерціалізації розробок Українсько-американська конференція з питань комерціалізації науково-технічних розробок та досліджень проходить сьогодні, 27 січня, у стартап-центрі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Захід проводять «Eō Business Incubators» та НТУ «ХПІ» спільно з Міністерством освіти і науки та Національною академією наук України. У конференції беруть участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, представники міської та обласної влади, ректори провідних університетів, директори науково-дослідних інститутів, представники міжнародних венчурних фондів, інженерних та стартап-компаній, а також представники американських університетів, зокрема Массачусетського технологічного університету та Університету Берклі.

У відкритті конференції взяв участь Харківський міський голова Ігор Терехов. Він зазначив, що сьогодні для Харківського політехнічного інституту відбулася низка важливих подій. У виші відкрили унікальний в країні інноваційний кампус для навчання молодих спеціалістів, а зараз проводять конференцію, націлену на розвиток наступного напряму – комерціалізацію сучасних інноваційних розробок. Він побажав учасникам плідної роботи та успіхів університетському стартап-руху.

У рамках заходу учасники презентували венчурні фонди, американські виші та низку стартапів. Виступаючі зазначили, що необхідно знайти способи посилити комерціалізацію науково-технічних розробок та досліджень, у тому числі за рахунок співпраці з глобальним бізнесом, а також шляхи запуску та зростання технологічних стартапів, заснованих на університетських розробках, зберігаючи при цьому академічну цілісність, наукову та освітню місію кожного університету або дослідницького інституту.

За інформацією учасників конференції, Україна посідає перше місце у світі за так званим чистим вкладом у науку та технології, і за правильного підходу українські університети та дослідницькі інститути зможуть стати ключовим двигуном зростання нової української економіки, розвитку людського капіталу та експертних знань, а також створення та капіталізації нових бізнесів (стартапів), що базуються на передових дослідженнях та розробках.

Довідка. «Eō Business Incubators» – це інкубаційна програма з надання менторської підтримки стартапам, що є частиною Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Національний технічний університет «Харківський політехнічний iнститут» приєднався до проєкту у квітні 2019 року, став одним із двох перших вишів-учасників програми в Україні. Сьогодні робочим майданчиком «Eō Business Incubators» став стартап-центр «Spark» НТУ «ХПІ». Головною особливістю бізнес-інкубатора є підтримка стартапів менторами всесвітнього класу, які мають досвід створення та розвитку конкурентоспроможних стартапів на глобальному ринку. За перші два роки існування «Eō Business Incubators» випустив 61 стартап із загальною оцінкою понад 85 млн дол. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини